Reklamı kapat

FTX Çöküşüne Meydan Okuyan 5 Altcoin: Ralli Bekleniyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
193 görüntülenme
FTX Çöküşüne Meydan Okuyan 5 Altcoin

Son zamanlarda, FTX çöküşünün etkisiyle tüm kripto para piyasası cesaretini yitiriyor. FTT ve Solana gibi bağlantılı coin’ler çökerken, DEX ve DeFi platformları önce çıkma şansı buldular. İlginç bir şekilde, tüm korkuların ortasında %100’ün üzerinde ralli yapan altcon’ler ortaya çıkıyor…

Bu altcoin projeleri FTX çöküşüne meydan okuyor

Trustwallet Token (TWT)

Kasım ayının başlangıcından bu yana, birçok altcoin fiyat düşüşünü durduran temel desteklerini kaybetti. Son günlerde bu aşağı yönlü ivmeyi soğutmakla geçiyor. Merkezi borsalara olan güvenin kırıldığı FTX çöküşünde, Trustwallet Token öne çıkan projelerden biriydi. Eğer kaçırdıysanız, Binance CEO’su CZ’nin Trust Wallet hakkında attığı tweet’lere buradan ulaşabilirsiniz.

Trust Wallet’in tokeni TWT, bu tweet’lerin öncesinde 1 dolar direnini geride bırakmıştı. CZ’nin etkisiyle 48 saatten kısa bir süre içinde %100’ün üzerinde ralliyi tamamladı. Daha sonra 3 dolar zirvesine tırmanırken 2,7 dolar bölgesinde direnç buldu. Şu anda son 24 saate göre %9 artışla 2.27 dolardan işlem görüyor.

FTX Çöküşüne Meydan Okuyan 5 Altcoin

TWT şu anda mevcut fiyatlıyla yukarıya doğru daha fazla hareket beklerken 50 ve 200 EMA’nın oldukça üzerinde duruyor. Fiyat yapısını ve yükseliş hareketini sürdürürse, analist Jameso Bande’ye fiyatın 3 dolara yükseldiğini görebiliriz.

Litecoin (LTC)

LTC’nin fiyatı, FTX krizine rağmen yükseliş eğilimi sürdürerek son zamanlarda BTC’yi geride bıraktı. 50 dolardan reddedilmesine rağmen, güçlü bir destek görevi gören 50 EMA’yı geri almak için toparlandığından bu alandan sıçradı. LTC’nin fiyatı 60 doların üzerinde kalırsa, analiste göre fiyatın kısa sürede 65-70 dolara yükseldiğini görebiliriz.

FTX Çöküşüne Meydan Okuyan 5 Altcoin

GMX (GMX)

GMX’in fiyatı 48 dolar bölgesinde sert bir dirençle karşılaştı. Şu anda 40.35 dolardan işlem görüyor. Çoğu altcoin projesini etkileyen reddedilme ve piyasa kargaşasına rağmen yükseliş yapısını koruyor. Fiyatın düşmesini önlemek için 35 dolar bölgesinin üzerinde kalması gerekiyor.

Chiliz (CHZ)

CHZ’nin fiyatı, 50 EMA’nın oldukça üzerinde tutunarak yükseliş trendleri göstermeye devam ediyor.  Piyasadaki gerilemeye rağmen, yükseliş eğilimi çizgisini takip ediyor. CHZ’nin son günlerde 0,230 dolar direncinin üzerinde işlem görüyor. Bu bölgenin üzerinde bir kapanış fiyatı 0,3 dolar bölgesine yöneltecek. Bu arada, dünya kupası önümüzdeki günlerde başlayacağı için fan token olarak Chiliz’i yakın takibe almakta fayda var.

Kriptokoin.com olarak FTX krizinde neler olup bittiğini bu makalede aktardık.

Anonimlik odaklı bir altcoin, rakiplerinin önüne çıkıyor

Secret (SCRT), az bilinen ancak ara sıra yaptığı ralliler gündeme gelen bir projeydi. Son gelişmelerde, Avrupa’da gizlilik odaklı kripto parala gündemdeyken, piyasanın geri kalanından daha iyi performans sergiliyor. Secret, uçtan uca şifreleme ve “Gizli Sözleşmeler” adı verilen akıllı sözleşmelerle Cosmos ağını kullanan bir gizlilik tokenidir. Ağı, özellikle kullanıcıların herhangi bir işlemi, token bakiyesi gibi ayrıntıları şifreler.

SCRT, piyasanın geri kalanı düşerken %4’lük performansıyla öne çıktı. 17 Kasım’da 0,64 dolardan 1,29 dolara %101’lik kazanç sağladı.

Secret’in rallinin nedenlerinden biri Avrupa’nın gündeminde olmasıydı. Gizlilik odaklı altcoin’ler, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) dahil olmak üzere ABD’nin yanı sıra Avrupa’daki düzenleyicilerden artan miktarda baskıyla karşı karşıya kaldı. FATF, 10.000 dolardan fazla olan kripto işlemlerinde bilgileri paylaşmaya zorlamasını öneren “seyahat kuralını” uygulamaya çalışıyor. Coin Center’ın yönetici direktörü Jerry Brito, bunu gelecekte tüm kripto paraları kapsayacağına dair endişe verici açıklamalar yaptı:

Yalnızca mahremiyet hakları için mücadele etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda bu emsalin geçerli olmasına izin verilirse, OFAC gelecekte Bitcoin veya Ethereum gibi tüm protokolleri yaptırımlar listesine ekleyebilir ve böylece herhangi bir kamuya açık işlem olmaksızın bunları derhal yasaklayabilir. Bu tartışmasız olamaz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Newsbtc

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 6 Altcoin İzleme Listesinde
Araştırma: Bu 6 Altcoin İzleme Listesine Girdi! FTX etrafında yaşananlar, altcoin yatırımcılarını yeni Blockchain sektörlerini araştırmaya yönlendiriyor. DeFi ve DEX platformlarının yanında, gizlilik odaklı projelerde dikkat çekmeye başlıyor. Bu yazıda yeni araştırmaların hangi projeleri öne çıkardığına bakalım. İşte radara alabileceğiniz en iyi gizlilik odaklı...
Buğra Çağlar 1 hafta önce