Kriptoda Yeni Trend BASE Ağı Mı? BASE Ağındaki Coinler Hangileri?

Kriptoda Yeni Trend BASE Ağı Mı? BASE Ağındaki Coinler Hangileri?
Kriptoda Yeni Trend BASE Ağı Mı? BASE Ağındaki Coinler Hangileri?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz mart ayında gerçekleşen Dencun güncellemesi, özellikle Coinbase destekli Katman-2 ekosisteminin olağanüstü genişlemesi için faydalı oldu. Güncellemenin 13 Mart’ta yayınlanmasından bu yana, Ethereum ağında giderek daha fazla Katman-2 çözümü benimsendi. Bu ikincil ölçeklendirme seçeneklerinin ne kadar popüler hale geldiğini gösteren yükseltmenin ardından faaliyetlerde çarpıcı bir artış yaşandı.

Base ağı, tüm işlemlerin yüzde 57’sini oluşturarak en aktif oyuncu olarak öne çıkıyor. Ondan sonra Optimism ve Arbitrum gibi diğer önemli aktörler geliyor. Bu eğilimde görüldüğü üzere, Katman-2 ölçeklendirme çözümleri giderek daha önemli hale geliyor.

Base ağı bu haberin yazıldığı saat itibarıyla son bir gün içinde 1,55 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirerek rakip ağları da gölgede bıraktı. Yatırımcılar için en iyi meme coinler ya da en iyi kripto paraları bulmak büyük önem arz etse de Base ağındaki coinler de tüm dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

Sealana, South Park Karakterini Yeniden Yorumlayıp Viral Olmaya Geliyor

Popüler South Park karakteri Gamer Guy’ın bir yorumu olan Sealana (SEAL), günümüzün tüm ekran bağımlılarını temsil ediyor. Ama o bir oyuncu değil, Web3 yatırımcısı olarak öne çıkıyor.

Sealana, köpek, kedi, kurbağa gibi temaların ilgi odağı olduğu meme coin sektöründe fokların da çıkış yapmasını amaçlıyor. Yüksek potansiyele işaret Sealana, Slothana’ya benzer bir ön satış sistemi benimsiyor.

Amerikanlaştırılmış risk yatırımcısı yaşam tarzına getirdiği eğlenceli yorum kesinlikle yatırımcıların ilgisini çekti. Proje ön satışı sadece birkaç gün önce başlatıldı. Yüksek miktarda gerçekleşen Sealana token satın alımları balina ilgisine işaret ediyor.

Sektörde projenin Slerf ekibi tarafından başlatıldığına dair söylentiler dolaşıyor. Alıcılar için bu çok önemli çünkü fiyat artışı için büyük bir potansiyele işaret ediyor.

Sealana sadece ilginç cazibesiyle dalga yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda geleneksel ICO (ilk coin arzı) modelinin sınırlarını da zorluyor. Yeni bir ön satış yaklaşımı benimseyen Sealana, yatırımcıların sadece SOL tokenlerini proje cüzdanına göndererek ICO’ya katılmalarına olanak tanıyor. Bu kolaylaştırılmış süreç, geleneksel ön satışlarla ilişkili karmaşıklıkları ortadan kaldırarak yatırımcıların dahil olmasını kolaylaştırıyor.

Yani ilgili alıcılar Sealana token satın almak için ön satış cüzdanına SOL gönderebiliyor.  Sealana ön satışına katılanların SOL cüzdanlarına ihtiyacı bulunuyor. Yatırımcılar, ön satışın sonunda her SOL için 6 bin 900 SEAL tokeni alacak.

Slothana bu yaklaşımla rekor kırarak 15 milyon dolar toplamıştı, bu nedenle yeni fok temalı meme coin için de gelecek parlak görünüyor.

Öte yandan, Sealana ön satışı henüz sabit bir üst sınır açıklamadı. Bu sebeple yatırımcılar tokenlerini güvence altına almak için zamana karşı bir yarış içinde kaldı.

2024 yılında, Solana meme coinler Web3 pazarında bir yükseliş yaşadı. Viral potansiyeli nedeniyle, Solana hızla meme coinlerin dayandığı blok zinciri haline geldi. Solana meme coinlerine olan talep, Solana’nın fiyatı toparlandıkça arttı.  Sealana, düşük başlangıç piyasa değeri ve projeyi çevreleyen artan heyecan göz önüne alındığında, yüksek potansiyeli nedeniyle umut vadediyor.

Bu Altcoinler Piyasadan Pozitif Ayrıştı: Arka Planda ne Var?

Dogeverse 17 Milyon Dolarlık Hedefine Çok Yakın

Dogeverse (DOGEVERSE) benzersiz çoklu zincir stratejisi ile bugün en hızlı büyüyen kripto para ön satışı olarak öne çıkıyor. Yoğun Dogeverse token satın alımları sonucunda 13 milyon dolardan fazla fon toplanması da bu özelliğinin bir sonucu olarak görülüyor.

Dogeverse şu anda hala ön satış aşamasında ancak web sitesinde görüldüğü üzere lansmandan önceki son çağrıyı yapıyor.  Yani bu resmi çıkıştan önce, coini satın almak için son fırsat. Dogeverse Ethereum, USDT, BNB, MATIC, AVAX, BASE veya SOL ile takas edilebiliyor ya da 0,00031 dolar karşılığında kredi kartı veya banka kartıyla satın alınabiliyor.

DeFi, GameFi ve meme coinler gibi alt sektörlere sahip olan bu altı zincir, aynı zamanda kripto piyasasının en büyük ve en işlek zincirleri arasında yer alıyor.

Bunun da ötesinde Dogeverse, yatırımcılara şu anda yüzde 75’nin üzerinde bir yıllık yüzde getirisi (APY) kazandıran bir stake etme özelliğine sahip. 21 milyardan fazla DOGEVERSE tokenin stake edilmesi, topluluğun güvenini ve desteğini gösteriyor. Ethereum üzerinde stake etme, token sahiplerinin pasif bir şekilde teşvik kazanmalarına olanak tanıyor.

Ön satış sabit maksimum 17 milyon dolarlık maksimum limiti ile Dogeverse, satış noktasına ulaşmaya yaklaşıyor. Projenin yol haritasındaki DEX ve CEX listelemelerine ek olarak ekip, CoinGecko ve CoinMarketCap’teki listelemeleri de yoğun bir şekilde takip ediyor.

Lansman tarihi yaklaştıkça, yatırımcılar Dogeverse konusunda giderek daha hevesli hale geliyor. Köpekleri merkeze alan bir meme coin olan Dogeverse, başlangıçta Ethereum üzerinde geliştirilen ancak altı farklı zincirde aynı anda piyasaya sürülmesi planlanan, sektördeki ilk çok zincirli meme coin olarak öne çıkıyor.

Bu yöntem, Dogeverse yatırımcılarına hız ve maliyet açısından en uygun zinciri seçmeleri için çok fazla tercih alanı sağlıyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kriptoda Yeni Trend BASE Ağı Mı? BASE Ağındaki Coinler Hangileri?