Dolar ve Bitcoin Milyarderi, Altın Yorumunu ve Yaptığı Yatırımları Paylaştı!

bitcoingold SP500 1
bitcoingold SP500 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Social Capital kurucusu Chamath Palihapitiya’ya göre altın, yerini Bitcoin’e bırakıyor. Palihapitiya, Çarşamba günü Delivering Alpha konferansında bir röportaj verdi. İşte milyarderin yorumları ve yatırımları…

Ünlü milyardere göre altın, yerini Bitcoin’e bırakıyor

Palihapitiya, Bitcoin için bir fiyat tahmini yapmak isteyip istemediği sorulduğunda altına atıfta bulundu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Palihapitiya, Ocak ayında, Bitcoin’in 200.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti, ancak amiral gemisi kripto para biriminin oraya ulaşmasının 10 yıl kadar süreceğini de söyledi. “Nereye gidiyor? Muhtemelen 100.000 ila 150.000 dolara, sonra 200.000 dolara gidecek.” ifadelerini kullandı. Ancak Palihapitiya, bu röportajı sırasında bir rakam vermedi.

Tarihi Bir Altın Yatırımcısı Şimdi Bitcoin Satın Alıyor!

Chamath, “Bir fiyat tahmini yapmak benim için çok zor, ancak oldukça güvenle söyleyebilirim ki, Bitcoin altının yerini etkili bir şekilde aldı” dedi. Bitcoin, yılın başından bugüne kadar yaklaşık yüzde 41 artışla el değiştiriyor. Öte yandan altın, aynı dönemde yaklaşık yüzde 10 kaybetti. Coinbase, altının piyasa değerinin 11 trilyon dolar ve Bitcoin’inkinin 1 trilyon dolar olduğunu tahmin ediyor.

Palihapitiya, enflasyondan endişe duyuyor

Röportajın sonlarında Palihapitiya, enflasyon konusunda endişeli olduğunu, ancak “…her yıl yüzde 50 veya daha fazla büyüyen işletmeler” olarak tanımladığı hiper-büyüme şirketlerinde enflasyona karşı koruma aradığını söyledi. Bahsettiği firmalar arasında Sofi, Opendoor Technologies ve Clover Health yer alıyor. Eski Facebook yöneticisi, Twitter’da 1,5 milyon takipçisi olan milyarder bir yatırımcı.

İşte Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Belirleyecek 5 Şey

Bu yılın başlarında Wall Street Bets’te Gamestop dalgalanmasının katalizörlerinden biriydi. Palihapitiya, metalleri tamamen küçümsemiyor. Elektrikli araçlar alanına yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca yatırımcılar için nakit yaratan seçenekler olarak madencilik hisselerini seçtiğini söyledi.

Bu sırada dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, sabah saatlerinde yükseliş yaşayarak 44.000 dolara kadar çıktı. Ancak, yazım sırasında 43.000 doları tutmakta zorlanıyor gibi görünüyor. Yine de BTC, son bir yılda yaklaşık yüzde 300 oranında değer kazandı. BTC’nin 64.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin üzerinden 4 ay geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dolar ve Bitcoin Milyarderi, Altın Yorumunu ve Yaptığı Yatırımları Paylaştı!