“Ekim’de Tarihi Çöküş Olacak” Uzman: Altın ve Bunlardan Alıyorum!

gold bars 1200x675 1
gold bars 1200x675 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En çok satan kitaplardan biri olan “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı Robert Kiyosaki; Bitcoin, altın ve hisse senetleri dahil tüm piyasanın Ekim ayında ciddi bir çöküşle karşı karşıya olduğunu söyledi. Yakın bir zamanda verdiği röportajında Kiyosaki, bu çöküşe yol açacağını düşündüğü tüm faktörleri açıkladı.

Robert Kiyosaki: Altın, BTC, hisseler çöküşle karşı karşıya

Ünlü yazar Kiyosaki, son zamanlarda piyasalara yönelik yorumlarıyla gündeme geliyor. Şimdi ise Kiyosaki’ye göre; altın, Bitcoin, hisse senetleri dahil tüm piyasa Ekim ayında ciddi bir çöküş olasılığı ile karşılaşıyor. Kiyosaki, ekonomideki bu yaklaşan çöküşe yol açan faktörleri açıkladı. Yaklaşmakta olan piyasa düşüşünün ciddiyetini vurguladı ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Dünya tarihinin en büyük çöküşü olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunu… Borcun GSYİH’ye oranı senkronize değil. Yani düşüşe geçtiğinde; onunla birlikte her şeyi de alt üst edecek, işte o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin alacağım. S&P 500 aslında S&P 7’dir ve ABD Hazine Bakanı Yellen ve [Fed Başkanı] Powell tarafından tutuluyor. Ekonomi ile Yellen ve Powell’ın yaptıkları arasında bir bağlantı yok.

"Daha Fazla Acı Bekleyin" 2 Analist, Aralık İçin Altın Tahminlerini Verdi!

“Zengin olmak için iyi bir zaman”

Bu piyasa çöküşünün ardından fiyatların toparlanacağını vurguladı ve bunun sadece belirli varlıklar için iyi bir satın alma fırsatı olabileceğini kaydetti. Kiyosaki, “çöküşleri sevdiği için biraz tuhaf olduğunu” belirtti, uzun vadede hala yükseliş eğiliminde olduğunu da sözlerine ekleyerek aşağıdakileri ifadeleri kullandı:

Bir sonraki çöküş gerçekten çok iyi olacak – altın, Bitcoin ve hisse senetlerini düşürecek, ancak iyi haber şu ki bir çöküş zengin olmak için iyi bir zaman. İşte bu yüzden iyimserim. Hisse senetleri değil; altın, gümüş ve Bitcoin konusunda çok iyimserim.

Kiyosaki: Genişleyen para arzı, borç balonu yaratıyor

Kiyosaki’nin yorumları, Temsilciler Meclisi’nin bu hafta ABD borç tavanını askıya alan bir yasa tasarısını oylamasıyla geldi. Kongre, borç tavanını yükseltmek için son 18 Ekim tarihinden önce bir anlaşmaya varamazsa, hükümet daha önce görülmemiş bir şekilde mevcut borç yükümlülüklerinde temerrüde düşme riskiyle karşı karşıya kalacak. Kiyosaki, hisse senedi piyasalarını yapay olarak destekleyen güçlerin, yani para arzının genişlemesinin de bir borç balonu yarattığını söyledi. Enflasyonun kalıcı olma ihtimalinin düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

"Altın ve Gayrimenkulün Modası Geçti, Bitcoin Popülerleşiyor": Ünlü Yazar Açıkladı

Kiyosaki’nin yakında çıkacak olan kitabı “Kapitalist Manifesto”, ABD’deki sosyal-ekonomik gelişmelere değiniyor ve hükümetin halk üzerinde daha totaliter kontrol önlemleri uyguladığını yazıyor. Özellikle ABD’nin merkez bankası dijital para biriminin “faşist” olacağını söyledi. “Fed Coin’den her şeyden çok korkuyorum. Ekonomi ve hayatlarımız üzerinde tam kontrol olacak. Yaptığımız her şeyi ve paramızı nasıl harcadığımızı izleyecekler. Özgürlüğümüz yok olacak” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Ekim’de Tarihi Çöküş Olacak” Uzman: Altın ve Bunlardan Alıyorum!

Yorumlar kapalı.