OKX, Bu Altcoin İçin Binance’i Uyardı: 2. LUNA Olursa…

OKX, Bu Altcoin İçin Binance'i Uyardı: 2. LUNA Olursa...
vOKX, Bu Altcoin İçin Binance'i Uyardı: 2. LUNA Olursa...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para borsalarından olan Binance ve FTX arasındaki gerilim, diğer sektör oyuncularının katılımıyla devam ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun FTT satış kararını “Terra (LUNA)’dan dersimizi aldık” şeklinde açıklaması, piyasayı endişelendiriyor. Bu sırada, bir başka kripto para borsası olan OKX’in CEO’su Star Xu, konuya yönelik düşüncelerini paylaştı. İşte detaylar…

OKX CEO’su: İkinci LUNA vakası kimseye fayda sağlamaz

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX ve Binance arasındaki gerilim devam ediyor. Bu gerilim, piyasada belirsizliğe yol açtığı için, fiyatlardaki düşüş ile kendini belli ediyor. Piyasadaki bazı yatırımcılar, şu anda öngörülemez durumlar olduğundan, parasını piyasadan çekiyor.  Bu sırada, bir başka kripto para borsası olan OKX’in kurucusu Star Xu, konuya yönelik düşüncelerini paylaştı.

FTX-Binance Savaşı Bu 2 Altcoin'e Sıçrıyor! Satıldılar mı?

Xu, FTX’in FTT tokenının ikinci LUNA olması durumunda, bundan Binance dahil kimsenin fayda sağlamayacağını düşünmekte. Xu’ya göre böyle bir hadisenin yaşanması, sektöre olan güvenin kaybedilmesine yol açar. Bu nedenle Xu, Changpeng Zhao’nun FTT satma fikrini bırakarak FTX CEO’su Sam Bankman Fried (SBF) ise anlaşma yapmayı düşünmesini umuyor.

FTX ve Binance geriliminde son durum: Coin fiyatları düşüyor

FTX’in FTT tokenı, yaklaşık 44 milyon dolar değerinde olan 1,9 milyon FTT tokenının 8 Kasım’da Genesis’ten FTX’e taşınmasının ardından 24 saat içinde değerinin yaklaşık yüzde 30’unu kaybetti.  Spekülasyonlar Binance’e işaret etti. Ancak borsa CEO’su CZ, borsanın FTT’sini sattığını reddetti. FTT, geçtiğimiz gün çoğunlukla 22 dolar civarında işlem gördü. Ancak varlık, 8 Kasım’ın erken işlem saatlerinde aşırı volatilite yaşadı. Değerini 15.56 dolara kadar düşürdü.

Lookonchain ve Peckshield’den gelen raporlar, FTT’nin değerini etkileyebilecek birkaç balina işlemi belirledi. Lookonchain, bir balinanın 272.516 FTT’yi (6 milyon dolar) Binance’e ve 45.000 FTT’yi (1 milyon dolar) FTX’e aktardığını belirtti. Platforma göre, balinanın tokenı ortalama satın alma fiyatı 41 dolar. Bu nedenle satış durumunda 6 milyon dolar zararla satıyor olacak.

Bu arada Peckshield, 13 milyondan fazla FTT tokenın FTX’ten yeni cüzdanlara aktarıldığını bildirdi. İşlemlerden biri, borsanın cüzdanından 10 milyon FTT’nin (166.5 milyon dolar) 0xc…cb6 adresine transferini içeriyordu. Söz konusu adres şu anda FTT’nin en büyük dördüncü sahibi. Binance’in yerel tokeni BNB de, yüzde 8 düşerek 315 dolara düşerek hafif bir satış yaşadı. Token, yazım zamanı itibariyle hafifçe 326 dolara toparlandı. Bu sırada, Lookonchain BNB varlıklarının 89,5 milyon dolarını satan üç atıl adres belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

OKX, Bu Altcoin İçin Binance’i Uyardı: 2. LUNA Olursa…