Telegram Gizli İkinci Ön Satışı Başlattı: Hedef 850 Milyon Dolar

Türkü Karacan
Türkü Karacan 25 Şubat 2018
2 görüntülenme

Şifreli mesajlaşma sağlayan Telegram’ın, dünyanın en büyük ICO’su ilan edilmeden önce kendi açık ağının kodunu ikinci bir gizli satışla 850 milyon dolar daha artırdığı bildirildi.

Verge’nin dört isimsiz kaynaktan elde ettiğini söylediği özel raporlara göre, Pavel Durov’un platformu, 850 milyon doları ikiye katlayacak güvenilir yatırımcıları çekmeye çalışıyor.

Toplamda, Telegram, açık ağ kodunun, satışı daha yapılmadan 1.6 milyar dolara yükselmesi için uğraşıyor.

Rakamlar, ICO’nun USD değeri ve Block bakımından diğerlerini kolaylıkla yenebileceğini gösteriyor.

Telegram’ın sermayeye giden yolu, gittikçe yaygınlaşan kamuoyu profili nedeniyle zaten zorluklar yaşadı. Ocak ayında yapılan açıklamanın ardından sosyal medyada çıkan ICO’nun sahte versiyonları, henüz mevcut olmayan TON kodları için yasadışı yolla para tahakkuk ettirmeyi başardı.

TON çevrimiçi ortama sızdığında, güvenliğine dair çeşitli eleştirilerle birlikte anlaşmazlık döküman merkezli hale geldi.

Durov’un kendisi, ayrıca ICO ile bağlantılı bireysel dolandırıcılıklardan haberdar oldu.

Bu arada, üçüncü sırada yer alan Tezos, geçtiğimiz haftalarda,kodlar ve platform üzerindeki dokuz aylık çıkmazın yakında sona ereceğini ima etti ve kurucularından Kathleen Breitman, 17-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek bir UCLA konferansında hafta içinde muhtemel bir lansman olabileceğini bildirdi.

William Suberg

cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Büyük İsimden Bitcoin Tahmini
İstanbul’da 500 Bin Liralık Bitcoin Hırsızlığı Mersin’de Bitcoin ticareti yapan bir kişinin 500 bin TL* değerindeki Bitcoin’i, İstanbul’daki dolandırıcılar tarafından çalındı. Hırsızlar, bir cep telefonu operatörünün “müşterilerin ayağına hizmet götürme” uygulamasını kullandı. Daha önceden tanıdıkları İstanbul Pendik’teki bir telefon bayiinin satış elamanını arayan dolandırıcılardan biri,...
Burak Can Senyelli 26 Şubat 2018