TRON Mucidi, Binance’den Çekip Parayı Bu Altcoin’e Yatırdı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
3.732 görüntülenme
TRON Mucidi, Binance'den Çekip Parayı Bu Altcoin'e Yatırdı!

Popüler kripto para birimlerinden olan TRON (TRX)’un mucidi Justin Sun, birçok coin’e sahip bir yatırımcı ve trader. Bu nedenle, Sun’ın on-chain (zincir üzerindeki) hareketleri, birçok kişi tarafından takip ediliyor. Bu bilgilerin ışığında, verilere göre; Justin Sun’ın adının etiketli olduğu bir adres harekete geçti. İşte detaylar…

TRON mucidinin hesabında hareketlilik

Blockchain üzerinde analizleriyle ve güvenlik haberleriyle gündeme gelen PeckShield, Peck Shield Alert isimli ayrı bir Twitter hesabında önemli zincir üstü faaliyetleri aktarıyor. Platformun en son tweet’lerinden birine göre, TRON mucidi Justin sun’ın adı ile etiketlenmiş bir adres, Binance’den 49 milyon dolarlık USD Coin’i (USDC) Aave Protocol V2’ye taşıdı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere USDC, ABD dolarına sabitli en büyük stablecoin’lerden biridir.

Bu sırada, merkezi olmayan bir borç verme protokolü olan Aave, Aave V3’ün minimum geçerli sürümünü (MVP) Polygon’un yaklaşmakta olan zkEVM layer 2 ağına dağıtmayı düşünüyor. Aave-Chan Initiative’in kurucusu ve bir Aave protokol doğrulayıcısı olan Marc Zeller, 27 Mart’taki ana ağ beta lansmanından kısa bir süre sonra Aave’nin Polygon’un zkEVM ağında varlığını sağlamak için bu teklifi sundu. Teklif şu anda “sıcaklık kontrolü” aşamasında.

Teklif, riski azaltmak için varlıkların işe alımının sınırlandırılmasını ve ihtiyatlı risk parametrelerinin ayarlanmasını önerilmekte. Yalnızca üç teminat türünün dahil edilmesini öneriliyor: Wrapped ETH (WETH) ve Wrapped MATIC (WMATIC) ve USDC. Ayrıca yalnızca bir ödünç alınabilir varlığın, USDC stablecoin’inin platforma dahil edilmesi öneriliyor. Sun’ın USDC’yi protokole yatırması da bu önerinin ardından geliyor.

Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!

Justin Sun, Huobi’nin yaygın hale gelmesi için çalışıyor

Bu sırada Justin Sun, alana yönelik açıklamalarıyla gündeme geliyor. TRON Blockchain’inin kurucusu olmasının yanı sıra Huobi isimli büyük kripto para borsasında danışmanlık görevi yapan Sun, Pazartesi günü bir tweet’te, Huobi’nin Haziran ayında yürürlüğe girecek olan yeni operasyon gereklilikleri kapsamında Hong Kong’da bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı için başvuracağını söyledi. Onaylanırsa, borsa Huobi Hong Kong’u başlatacak.

CoinMarketCap verilerine göre genel işlem hacminde 15. sırada yer alan Huobi, Hong Kong’un kripto pazarında faaliyet göstermek için lisans arayan borsalardan biri. Toplam işlem hacminde sekizinci sırada yer alan Seyşeller merkezli kripto borsası OKX de şehirde lisans almak için başvurdu. Bu sırada Çin hükümetinin kripto ile ilişkisi çalkantılı oldu. İki yıl önce, düzenleyiciler kripto ticareti ve madenciliği yasakladı. Yeni gereksinimler, kripto paranın Hong Konglu bireysel traderlar tarafından kullanılabilir olacağı anlamına gelmiyor, ancak en azından şimdilik Hong Kong’un menkul kıymetler düzenleyicisi Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), kripto şirketlerine bir can simidi uzattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 47 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 47 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Olacaklar! Hafta ortasında birçok altcoin projesi için yeni gelişmeler dikkat çekiyor. Bu yazımızda, son 24 saatte yaşanmış veya önümüzdeki süreçte yaşanacak gelişmeleri bulabilirsiniz… 47 altcoin için önemli gün geldi Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da...
Aslı Dinçer 2 hafta önce