Reklamı kapat

Üçlü Halving ile Ethereum Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 12 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Üçlü Halving ile Ethereum Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Ethereum merge, topluluğun beklediğinden daha geç yayınlanacak. Ethereum Vakfı’nın çekirdek geliştiricileri, 1 haftalık sapma olabileceğini söyledi. Peki merge ardından, üçlü halving ile Ethereum fiyatı ne kadar yükselebilir? Yazının devamında bu soruyu cevaplayalım.

Üçlü halving Ethereum fiyatı için katalizör olabilir mi?

Ethereum merge, topluluğun 2015’den bu yana beklediği bir olaydır. Merge ile Ethereum’un güç tüketimi yaklaşık %99,5 oranında azalacak. Aynı zamanda, artık ağdaki işlemleri validatörler onaylayacağı için madencilere gerek kalmayacak. Merge yaklaştıkça Ethereum üçlü halving’de ilgi kazanıyor. Üçlü halving, Ethereum’u ETH2 mevduat sözleşmesine kilitlenmiş olarak ETH’nin fiyat rallisinin en büyük itici gücü olarak görülmektedir. ETH2 mevduat sözleşmesi, şu anda yaklaşık 25.15 milyar dolar değerinde 13.29 milyon ETH’yr sahip.

Merge’den sonra Ethereum ağı PoS konsensüs mekanizmasına döndüğünde, ETH arzı, ağ üzerinde ‘yakma’ adı verilen ve ‘deflasyonist baskı’ oluşturan bir süreçle yaklaşık %80 ila %90 oranında azalacak. Bu da Bitcoin’in üç halving döngüsüyse eşdeğeridir.

Triple Halving anlatısının yazarı Nikhil Shamapant, Etheruem tutmanın Bitcoin’den daha fazla viral hale geleceğini savunanlardan. Yatırımcılar, enerji verimliliği ve yükseliş potansiyeli nedeniyle Ethereum’u Bitcoin’e tercih edecekler.

Yazar, EIP-1559 aracılığıyla yakma uygulamasının, Ethereum merge ve ETH’nin yaygın olarak benimsenmesinin üçlü halving için katalizör olduğunu söylüyor. Bu nedenle Ethereum, aktif hesap sayısında ve artan işlem hacminde patlayıcı bir büyüme ile ultra güçlü bir değer deposudur.

Ethereum’un PoS’a geçişi benimsemeyi daha da artıracak

2017 boğa koşusundan piyasa Bitcoin hakim olsa da, Ethereum merge ETH’nin benimsenmesini daha da artırıyor. Üçlü halving, zirvede 150.000 dolarlık bir Ethereum fiyat hedefi belirledi. Bu öngörü, 16 trilyon dolarlık bir piyasa değeri anlamına geliyor. Uzmanalara göre kısa vadede pek mümkün almayan bir tahmin.

Ethereum likiditesizliğinin fiyatı ve dolayısıyla yeni tüccarlar ve kurumsal yatırımcılar arasında talebi artırması beklenmektedir.

Analistler, Ethereum fiyatı için 5.000 doları belirlediler

Önde gelen bir kripto analisti olan TechDev, Ethereum’da bir dizi paralel kanal belirledi. Analist, kanalın içinden bir sonraki sıçramanın, kanalın üst sınırına 5.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etti.

Popüler kripto analisti Decentrader, Ethereum fiyatı için 2,400 dolarlık kısa vadeli bir hedef belirledi. Analist, ETH’nin fiyat eğiliminde short sipariş duruşlarını tanımlayan SFP göstergesinin, mevcut fiyatın üzerinde 10x ve 3x’lik yüksek bir durma hacmi gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, bunun tetiklenmesi durumunda önemli bir kısa süreli sıkışmaya yol açacağını ekliyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum fiyatı şu anda 2.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Altcoin'i Dev Borsalar Destekliyor: Fiyatları Fırladı!
Bu 2 Altcoin’i Dev Borsalar Destekliyor: Fiyatları Fırladı! Kripto para borsası Coinbase, piyasada pek de tanınmayan bir altcoin’i listeleme yol haritasına ekledi. Merkezi olmayan bir kredi platformu olan Ooki Protocol (OOKI), haberin ardından fırladı. Bir diğer liste haberi ise kripto borsası Crypto.com’dan geldi. Borsa, yükselen,...
Vural Erkan 12 Ağustos 2022