Unlock Alarmı: Bu Altcoin Milyonları Piyasaya Boşaltacak

976 görüntülenme
Unlock Alarmı Altcoin Milyonları Boşaltacak

Gözden kaçmaması gereken bir token unlock etkinliğinde, piyasaya 238 milyon dolar değerinde token sürülecek. İlgili altcoin haberle düşüşe geçebilir mi? Cevaplayalım.

Bu altcoin projesinde milyonluk token unlock

Piyasa raporlarına göre, kabaca 102 milyar dolar değerinde kripto paranın birden fazla projede kilitlendiği ve önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülmesi planlandığı tahmin ediliyor. “Hakedilme (vesting) süresi” olarak da bilinen token kilitleme, kripto para transferinin veya ticaretinin yasaklandığı zaman aralığını ifade eder. Bu yılın 1 Mart’ında, hashgraph destekli Hedera (HBAR) ağında benzer bir token kilit açma etkinliğinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bu tarihte, HBAR arzının yaklaşık %6,28’i açılacak. Üç ayda bir yayınlanan HBAR Dağıtım Raporu, ağın 1 Mart’ta toplam arzının %6,28’ini, yani toplam 3,14 milyar HBAR tokeni açacağını belirtiyor. HBAR’ın yazıldığı sıradaki fiyatı dikkate alındığında, yaklaşık 238 milyon doların piyasa sürüleceği anlıma geliyor.

Hedera (HBAR) fiyatı düşebilir mi?

Tarihsel olarak, token kilidinin açılması, dolaşımdaki toplam token miktarında bir artışa işaret ettiğinden düşüş eğilimi olarak kabul edilmiştir. Bunun nedeni, daha fazla token kullanılabilir hale geldikçe, piyasada alıcıdan çok satıcının bulunmasıdır. Bu, satıcıların alıcı bulmak için talep fiyatlarını düşürmek zorunda kaldığı ve kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olan bir durum yaratabilir.

Yine de, Hedera’nın son birkaç yıldır bu tür token kilit açma deneyimleri yaşadığı düşünüldüğünde, satış baskısı seviyesi bir dereceye kadar azaldı. HBAR fiyatı üzerinde olumsuz bir etki riski her zaman olsa da, bir çok analiste göre feci bir olayın meydana gelme olasılığı daha düşük.

Teknik kısımda, hareketli ortalamalarla özetlendiği gibi, HBAR’ın teknik indikatörleri altcoin için bir satış pozisyonu ortaya koyuyor ve 10. seviyede bir “sat” ve 5. seviyede “al” tavsiyesinde bulunuyor. Bu son HBAR’ın doğrudan bir sonucu olarak kripto haberleri, Hedera’nın fiyatı şu anda 0,059 dolardan işlem görüyor. Sün günlerde piyasa geneli eşliğinde aşağı yönde hareketlerini sürdürüyor.

Altcoin projesi, Google ve IMB gibi güçlü ortaklıklarla ayakta kalıyor

HBAR en son Şubat’ta yaklaşık bir saat içinde 0,069058 dolardan 0,077016 dolara yükseldiğinde büyük bir ralli yaşadı. Bu %11,5’lik bir artıştı ve arkasındaki katalizör, ABD’li çok uluslu teknoloji devi Dell’in Google, IBM ve Boeing (diğer birçok ağır siklet arasında) gibi şirketlere katılarak Hedera Hashgraph’ın Yönetim Konseyi’nin bir üyesi olacağının duyurulmasıydı.

Kriptokoin.com olarak HBAR’ın AfroFuture DAO ile ortaklığına bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Rekor Kırdı: Tron Kurucusu Yatırım Yapıyor
Bu Altcoin Rekor Kırdı: Tron Kurucusu Yatırım Yapıyor! On-chain veri sağlayıcısı Lookchain’den gelen yeni bir bildirim, Tron Kurucusu Justin Sun’ın popüler bir staking protokolüne 240 milyon dolar yatırdığını gösterdi. Altcoin platformu fon akışının ardından rekor kırdı. Tron Kurucusu Justin Sun’ın yatırımı bu altcoin projesini uçurdu...
Buğra Çağlar 1 ay önce