Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!

Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!
Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum, piyasa değerine göre diğer 10 kripto para birimi ile birlikte Cuma öğleden sonra ralli yapıyor. Büyük coin’lerdeki bu yükseliş, yapay zeka ve metaverse coin alanına da sıçramış gibi duruyor.  İşte son 24 saatte en çok yükselen 10 yapay zeka (AI) coin’i ve 5 metaverse coin…

Birçok varlık yükseliyor: En çok bu yapay zeka coin’leri arttı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Credit Suisse İsviçre merkez bankasından kredi aldıktan bir gün sonra, First Republic Bank’ın 30 milyar ABD doları tutarında bir can simidi sağlamasının ardından geleneksel hisse senetleri de güçlendi. Bitcoin, yüzde 5 artarak 26.100 dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum yüzde 3,81 artışla 1.720 dolara yükseldi. Diğer yandan Dogecoin yüzde 6.24 artışla 0,07486 dolara çıkarak Bitcoin’i izledi.

Bu sırada, çeşitli yapay zeka projelerinin tokenları da değer artışı yaşadı. Günlük bazda en çok yükselen AI coin’i, yüzde 50’ye yakın bir artış ile DOC.COM (MTC) oldu. MTC’nin ardından yüzde 20.7 ile UBEX, yüzde 20.4 ile ARCONA geldi. Dördüncü sırada, yüzde 20 yükselen Bird.money (BIRD) yer alırken; beşinci sırada yüzde 14 artış yaşayan Zus (ZCN) bulunuyor. Diğer yandan Big Data Protocol (BDP), Ojamu (OJA) ve Matrix AI Network (MAN) sırasıyla yüzde 13, yüzde 11 ve yüzde 10 yükseldi. Son oalrak Verasity (VRA) yüzde 10, VAIOT (VAI) yüzde 9.8 artış yaşadı.

Dikkatleri 5 metaverse coin çekti

Metaverse coin alanına bakıldığında ise özellikle beş altcoin’in yükselişi dikkat çekiyor.  CoinMarketCap’in “metaverse” kategorisinde yer alan coin’lerden son 24 saatte en çok yükselen Stacks (STX) oldu. STX, yüzde 15 arttı. STX’in ardından yüzde 12.9 ile Nakamoto Games (NAKA), yüzde 12.4 ile WeWay (WWY) geldi. Matrix AI Network (MAN) yüzde 13, Verasity (VRA) yüzde 10 arttı.

Piyasada son durum nedir?

Küresel kripto para piyasa piyasasının değeri, 24 saat içinde yüzde 4.06 artarak 1.12 trilyon dolara yükseldi. Toplam kripto piyasası işlem hacmi yüzde 15,72 azalarak 68.83 milyar dolara geriledi. Kripto paralar, First Republic Bank’ın önde gelen ABD bankalarından 30 milyar dolar tutarında bir yardım almasının ardından, yaklaşan bir bankacılık çöküşüne ilişkin endişelerin azalmasıyla, Wall Street’in bir gecede yaşadığı rahatlama rallisini yansıtarak güçlendi. Bu, Credit Suisse’in İsviçre Merkez Bankası’ndan aldığı 53.9 milyar dolarlık krediyi takip etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!