Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 gün önce
1.693 görüntülenme
Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 15 Coin Fırladı!

Bitcoin ve Ethereum, piyasa değerine göre diğer 10 kripto para birimi ile birlikte Cuma öğleden sonra ralli yapıyor. Büyük coin’lerdeki bu yükseliş, yapay zeka ve metaverse coin alanına da sıçramış gibi duruyor.  İşte son 24 saatte en çok yükselen 10 yapay zeka (AI) coin’i ve 5 metaverse coin…

Birçok varlık yükseliyor: En çok bu yapay zeka coin’leri arttı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Credit Suisse İsviçre merkez bankasından kredi aldıktan bir gün sonra, First Republic Bank’ın 30 milyar ABD doları tutarında bir can simidi sağlamasının ardından geleneksel hisse senetleri de güçlendi. Bitcoin, yüzde 5 artarak 26.100 dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre Ethereum yüzde 3,81 artışla 1.720 dolara yükseldi. Diğer yandan Dogecoin yüzde 6.24 artışla 0,07486 dolara çıkarak Bitcoin’i izledi.

Bu sırada, çeşitli yapay zeka projelerinin tokenları da değer artışı yaşadı. Günlük bazda en çok yükselen AI coin’i, yüzde 50’ye yakın bir artış ile DOC.COM (MTC) oldu. MTC’nin ardından yüzde 20.7 ile UBEX, yüzde 20.4 ile ARCONA geldi. Dördüncü sırada, yüzde 20 yükselen Bird.money (BIRD) yer alırken; beşinci sırada yüzde 14 artış yaşayan Zus (ZCN) bulunuyor. Diğer yandan Big Data Protocol (BDP), Ojamu (OJA) ve Matrix AI Network (MAN) sırasıyla yüzde 13, yüzde 11 ve yüzde 10 yükseldi. Son oalrak Verasity (VRA) yüzde 10, VAIOT (VAI) yüzde 9.8 artış yaşadı.

Dikkatleri 5 metaverse coin çekti

Metaverse coin alanına bakıldığında ise özellikle beş altcoin’in yükselişi dikkat çekiyor.  CoinMarketCap’in “metaverse” kategorisinde yer alan coin’lerden son 24 saatte en çok yükselen Stacks (STX) oldu. STX, yüzde 15 arttı. STX’in ardından yüzde 12.9 ile Nakamoto Games (NAKA), yüzde 12.4 ile WeWay (WWY) geldi. Matrix AI Network (MAN) yüzde 13, Verasity (VRA) yüzde 10 arttı.

Piyasada son durum nedir?

Küresel kripto para piyasa piyasasının değeri, 24 saat içinde yüzde 4.06 artarak 1.12 trilyon dolara yükseldi. Toplam kripto piyasası işlem hacmi yüzde 15,72 azalarak 68.83 milyar dolara geriledi. Kripto paralar, First Republic Bank’ın önde gelen ABD bankalarından 30 milyar dolar tutarında bir yardım almasının ardından, yaklaşan bir bankacılık çöküşüne ilişkin endişelerin azalmasıyla, Wall Street’in bir gecede yaşadığı rahatlama rallisini yansıtarak güçlendi. Bu, Credit Suisse’in İsviçre Merkez Bankası’ndan aldığı 53.9 milyar dolarlık krediyi takip etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Balinalarının Yeni Avları Bu Coinler! İşte Liste
Binance Balinalarının Yeni Avları Bu Coinler! İşte Liste Kripto para piyasasının en büyük kripto balinaları, yakın zamanda yaptıkları satışlarla ve büyük alımlarıyla ön plana çıkıyor. Stablecoin Binance USD (BUSD)’nin son haftalarda yaşadığı sorunlar nedeniyle stablecoin piyasası büyük darbe aldı. Bununla beraber BNB balinaları da hala...
Emre Borsan 4 gün önce