‘Çok, Çok Korkacaklar’ 3 Analistten Kripto Para Tahminleri!

51 görüntülenme
'Çok, Çok Korkacaklar' 3 Analistten Kripto Para Tahminleri!

Kripto para birimlerinde kripto kışı devam ederken bu 4 analist yorumda bulundu. Analistlere göre kripto para birimleri yeniden düşüşe devam edebilir. Kriptokoin.com olarak, analist görüşlerini sizlere aktarıyoruz. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kıdemli analist, kripto para birimlerindeki düşüşlerin korkutacağını söylüyor

Mizuho Americas’ta kıdemli analist olan Dan Dolev, FTX krizinin ardından kripto paraların artık “öldüğüne” inanıyor. Son uyarısı, toplam kripto piyasası kısa bir süre için 736 milyar dolara düşmesiyle birlikte gelmektedir. Ayrıca bu rakam, 2021’in başından bu yana en düşük rakam olarak bildirilmektedir. Yaklaşık bir yıl önce, kripto piyasasının değeri 3 trilyon dolarlık rekor seviyede yer alıyordu. Mayıs ayında Dolev, bir röportajda kripto para birimlerinin üretken olmadığını açıkladı.

Analist, token’lar için “zaman kaybı” dedi. Ayrıca Dolev, ABD’nin önde gelen kripto borsası Coinbase’in hisselerinde düşüş eğilimine de dikkat çekti. COIN kısa süre önce 40,61 dolar seviyesine geriledi. ATH’sinden yaklaşık olarak yüzde 90’ın üzerinde düştü. Analist, yatırımcıların “çok, çok korkacağını” tahmin etmektedir.

Merkezi kripto para birimi borsaları, FTX’in iflası ile sarsıldı. Coinbase kendisini felaketten uzaklaştırmaya çalıştı. Ancak hisseleri hala krizden darbe aldı. Coinbase’in hissesi yakın zamanda Bank of America tarafından nötr seviyede yer aldı. Dolev, FTX krizinin rakipleri adına bir Black Swan olayının “kötüye giden bir sektöre” işaret ettiğini söyledi.

Wyckoff, BTC fiyatının kısa vadede avantaja sahip olduğunu söyledi

Bitcoin (BTC), hafta başında iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Ardından ise boğalar, lider kripto para fiyatını yükseltmeyi başardı. Kısa vadeli toparlanmaya rağmen, kripto piyasası hala FTX’in etkisinde. Ayrıca birçok kripto piyasası düzeltme ile karşı karşıya. Kitco analisti Jim Wyckoff, Bitcoin ayılarının hala teknik bir avantaja sahip olduğunu belirtti.

kripto para

Ancak, boğaların Bitcoin’in dip yapması için daha fazlasını yapması gerektiğini söylüyor:

Pazartesi günü fiyatlar son iki yılın en düşük seviyesine düştü. Bunun yanı sıra, boğalar o zamandan beri fiyatları sabitledi. BTC ayıları hala genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip. Bununla birlikte, bu haftanın çoğunda yatay hareketlilik boğaları destekler nitelikte. Boğaların, piyasanın dibinin yerinde olduğunu önermek adına sağlam bir çabaya ihtiyaçları var.

Tom Lee: 2018’deki yaşanılanlardan çok farklı değil

Yakın tarihli bir röportajda Fundstrat’tan Tom Lee, mevcut kripto para kışının 2018’den “o kadar da farklı olmadığını” söylüyor. Lee, önceki ayı piyasasında en iyi projelerden bazılarını oluşturduğunu düşünmektedir. Ayrıca devam eden kripto para kışının, pek çok kötü projesi temizlediğini belirtiyor. Ancak bununla birlikte Lee, 2022’nin kripto piyasası için korkunç bir yıl olduğunu kabul ediyor:

2022’de kimse kripto paralardan kazanım sağlayamadı.

CFTC Soruşturma Açtı: Bitcoin ve Bu Altcoin'ler Çöküyor!

Analist 2022 Aralık ayı için BTC’nin 200 bin dolar olacağını söylemişti. O zamanlar Fundstrat analisti, bu hedefi “ulaşılabilir” olduğunu belirtti. Ayrıca 2022’nin “iyi bir yıl” olacağını tahmin ediyordu. Bununla birlikte, FTX krizi korku ve panik durumuna neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Cardano Mucidi Bu Coinlere Dikkat Çekti: Gelecek Onların!
Cardano Mucidi Bu Coinlere Dikkat Çekti: Gelecek Onların! Cardano ekosisteminin kurucusu Charles Hoskinson, bu token’ların kripto endüstrisinin geleceği olacağına inanmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak, CEO Charles Hoskinson’un bahsettiği token’ları sizlere aktarıyoruz. Cardano CEO’su Charles Hoskinson merkeziyetsiz alana dikkat çekti Cardano kurucus kısa süre önce bir...
Nazlı Öykü Deniz 26 Kasım 2022