Analist: 63x Yapan Axie Infinity, Bu Zirvelere Gidiyor!

axie infinity axs als top gewinner des tages kursplus von 3499 1024x512 1
axie infinity axs als top gewinner des tages kursplus von 3499 1024x512 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Axie Infinity (AXS), Ağustos ayının öne çıkan altcoin projelerinden biri oldu. Sadece 11 gün içinde yaklaşık %40 değer kazandı ve bugün kaydettiği 77 dolar zirvesinin sadece %12 altında işlem görüyor. AXS’den yeni bir zirve daha bekleyen analist Martinez eşliğinde, günün yıldızı AXS’nin teknik seviyelerine göz atıyoruz. Geçmiş fiyat hareketleri ile başlayalım…

AXS (Axie Infinity) Fiyatı Uçuyor! Analist, Dev Tahmin Yaptı

Axie Infinity (AXS) fiyatında neler yaşandı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere AXS fiyatı, Temmuz ayında %647.49’luk bir performans gösterdi. Bu dönem içinde, %135 yükseldikten sonra sadece %13.91 düşerek, yatırımcıların satış için sınırlı ilgi gösterdiğine işaret etti. Sonrasında oluşan çift dip formasyonla hafta içinde kaydettiği en düşük seviyelere gerilerken, 44.52 ve 51.34 dolar dirençlerinin kırılması, AXS’nin bir sonraki destek bölgesi olabilecek 60 doların üzerine çıkılmasıyla sonuçlandı. Şimdi, AXS için en çok tartışılan konu, bir düzeltmenin ne zaman yaşanabileceği oluyor. AXS fiyatından 78 dolar bekleyen analistin, düzeltme için ön gördüğü seviyeler şu şekilde…

AXS İçin Tahminlerini Verdi

Analist Martinez AXS için şu seviyeleri belirliyor:

Axie Infinity (AXS)‘nin 20 Temmuz ile 27 Temmuz arasında parladığı %280’lik artış, altcoin projesinin grafiğinde oluşan bir boğa bayrağı formasyonunu doğruladı. Bu arada, büyük yükselişin ardından gelişen simetrik üçgen, formasyonun bayrak kısmını oluşturuyor ve devam eden satın alma baskısı da, son artışla beraber bayrağın üst trend çizgisini 45 dolardan kesmesine izin veriyor. Bu sert ivmeyle AXS fiyatı, %40’ın üzerinde kazanç elde ettiği ve ATH yaptığı 60 dolara kadar ulaştı. Şu anda, 67 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre oluşan boğa bayrağının korunması için 53.60 doların savunulması gerekiyor. Mevcut fiyat civarında yığılan satış emirlerine yaklaşılması olası bir kar olma baskısını devreye sokabilir. Sonrasında, 53.60 doların ihlal edilmesiyle, 45 dolar ve sonrasında 38.50 dolara varabilecek düzeltmeler görülebilir. Düşüşün devamında 38.50 dolar destek duvarının kırılması, analiste göre yükseliş eğiliminin tersine çevrildiğine işaret edecek. Diğer yandan, yükseliş senaryosunda, AXS fiyatının boğa bayrağı formasyonunun yüksekliği ölçülerek ve bu mesafenin kırılma noktasının üzerine eklenerek bulunan 78 dolar, Martinez’in AXS fiyatından beklediği sonraki zirve oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: 63x Yapan Axie Infinity, Bu Zirvelere Gidiyor!