Sıcak Gelişme: Apple Bu Altcoin İçin Yasak Getirdi!

Apple Bu Altcoin İçin Yasak Getirdi
Apple Bu Altcoin İçin Yasak Getirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralara karşı henüz rengini belli etmeyen sayılı teknoloji şirketlerden Apple, popüler bir altcoin projesinin yeni cüzdan uygulamasının App Store’da yayınlanmasına izin vermedi.

Apple, bu altcoin projesinin kripto cüzdanını mağazasında istemiyor

Uniswap Labs Cuma günü yeni bir mobil cüzdanın lansmanını duyurdu. İlk bulgulara göre cüzdan, kendi kendini koruyan ve açık kaynaklı bir mobil uygulama olacak. Ekip, mobil uygulamayı aylar önce göndermesine rağmen Apple’dan onay beklediklerini söyledi. Bu arada Uniswap Labs, cüzdanı için dahili TestFlight uygulamasını sınırlı sayıda kullanıcıya açtı. Apple TestFlight aracılığıyla sınırlı erken sürüm, maksimum 10.000 kullanıcının kullanımına izin veriyor.

Uniswap Labs, bugün Twitter hesabından cüzdanın onaylanmadığını bildirdi. Apple tarafından reddedilen uygulamanın neden onaylanmadığına dair henüz bir netlik yok.

Diğer cüzdanlara onay verilirken, Uniswap’in uygulaması reddedildi. Ekipten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Öyleyse neden herkes için erişim sağlamayı taahhüt eden bir ekipten sınırlı bir erken sürüm? Basitçe söylemek gerekirse, Apple lansmanımıza yeşil ışık yakmayacak ve nedenini bilmiyoruz. Mobil uygulamamızı aylar önce gönderdik ve onların teknik özelliklerine %100 uyumlu olmamıza rağmen hala belirsizliğe saplanıp kalmış durumdayız.

Apple kripto paralardan uzak durmayı tercih ediyor

Bu bağlamda, Apple’ın mevcut düzenleyici ortamda kripto ile ilgili ürünler konusunda endişeli olduğu tahmin ediliyor. Bu nedenle, kripto para yasalarına ilişkin bir netlik görülene kadar uygulamanın App Store’da başlatılması uzun süre alabilir.

Cüzdanı EthDenver konferansında duyuran Uniswap, cüzdanın Polygon ve Optimism dahil olmak üzere çeşitli Ethereum ağları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapma yeteneğine dikkat çekmişti. M-wallet ayrıca fiyatları takip etmek ve trendleri izlemek ve diğer Uniswap cüzdan kullanıcılarının ticaret faaliyetlerini takip etmek için araçlara sahipti

Apple Uniswap’a şirketin App Store’una ekleme izni vermeyi reddettiği için cüzdan büyük ölçüde erişilemez durumda kalacak. Uniswap Labs konuyu ele aldığı tweet’lerde, Apple’ın kararından duyduğu şaşkınlığı dile getirdi.

Apple, geçmişte kripto uygulamalarına karşı temkinli davrandı ve yıllar önce Coinbase’i ve kripto işlemleri sunan diğer hizmetleri engelledi. Şirket, Uniswap’in cüzdanını onaylamayı reddetmesiyle ilgili bir yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak karar, yukarıda belirdiğimiz gibi büyük ihtimalle son zamanlarda ABD’den gelen kısıtlayıcı kripto hamlelerine bağlı olabilir.

ABD’li düzenleyiciler kripto benimsenmesini sekteye uğratıyor

Kriptokoin.com olarak Binance’i çevreleyen son soruşturmalara bu yazıda yer verdik. Kısa bir süre önce, küresel medya şirketi Forbes, Binance’in FTX gibi kullanıcı fonlarını usulsüzce kullandığını öne sürdü. SEC Başkanı Gary Gensler ise kripto para borsalarının güvenli ve nitelikli koruyucular olarak görülmemesi gerektiğini savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Apple Bu Altcoin İçin Yasak Getirdi!