Binance O Skandal İddialara Sert Yanıt Verdi!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
709 görüntülenme
Binance O Skandal İddialara Sert Yanıt Verdi!

Forbes’in yeni bir raporuna göre Binance, müşterilerinin stablecoin’lerini destekleyen 1,8 milyar dolarlık teminatı onlara haber vermeden sessizce taşıdı. İddiaya göre, müşteri fonlarının büyük çoğunluğu veya 1,1 milyar dolar, Don Wilson’ın DRW’sinin kripto trade kolu olan Cumberland’a aktarıldı. Binance yetkilileri, bu skandal iddialara karşı bir açıklama yaptı.

Binance, Forbes’in skandal iddialarına cevap verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son zamanlarda hedef tahtasında. ABD SEC tarafından stablecoin’i olan Binance USD (BUSD) nedeniyle sıkıştırılan borsa, farklı iddialarla da sarsıntı geçiriyor. Son olarak, bir Forbes raporunun kripto borsası ‘müşterilerinin stablecoin’lerini desteklemek için tuttuğu 1,8 milyar dolarlık teminatı’ taşıdı. İddiada, bunu yaparken de müşterilerine herhangi bir bilgilendirme yapmadığı üzerinde duruluyor. Forbes, Binance’in varlıkları ‘açıklanmayan diğer nedenler’ için kullandığını ve bunu müşterilerini bilgilendirmeden yaptığını söyledi. Rapor’da Ağustos ayından Aralık ayı başına kadar Blockchain verileri delil olarak gösteriliyor.

Bununla birlikte Binance, bu konudaki iddiaları bir açıklama yaparak yalanladı. Konuda hakkında açıklama yapan Binance sözcüsü, şunları vurguladı:

Belirlenen on-chain işlemler, dahili cüzdan yönetimiyle ilgili. Binance daha önce Binance’e sabitlenmiş token teminatı için cüzdan yönetimi süreçlerinin her zaman kusursuz olmadığını kabul ediyor. Bununla birlikte, kullanıcı varlıklarının teminatlandırılması hiçbir zaman etkilenmedi. Teminat cüzdanlarımızı yönetme süreçleri daha uzun vadeli olarak sabitlenmiştir. Bunun da on-chain verilerle doğrulanması mümkün.

Binance

Patrick Hillman: Bu olağan bir uygulama

Forbes tarafından incelenen Blockchain verilerine göre, tamamı stablecoin USD Coin (USDC) tokenlerinden oluşan 1,8 milyar doların üzerinde müşteri fonu dağıtıldı. Müşteri fonlarının büyük çoğunluğu veya 1,1 milyar dolar, Don Wilson’ın Chicago merkezli bir yüksek frekanslı trade şirketi olan DRW’nin kripto trade kolu olan Cumberland’a aktarıldı. Forbes raporuna göre, teminatı kendi Binance USD (BUSD) stablecoin’ine dönüştürme çabalarında Binance’e yardımcı olmuş olabilir.

Bu arada, fonların diğer alıcıları arasında Sam Bankman-Fried’in Alameda Research’ü, Amber Group ve Tron’un kurucusu Justin Sun yer alıyor. Binance’in baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, Forbes’a birden fazla cüzdan arasında para taşımanın bir sorun olmadığını ve firmada yaygın bir uygulama olduğunu söyledi. Hillman, “Karışıklık yoktu. Çünkü, ortada cüzdanlar ve bir defter var,” diyerek bunun olağan bir uygulama olduğunu kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Bolca Aldığı Altcoin Binance'e Dökülüyor!
Türklerin Bolca Aldığı Altcoin Binance’e Dökülüyor! Türk kripto para yatırımcılarının portföylerinde yer verdikleri popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE), ünlü bir balina tarafından kripto borsası Binance’e transfer edildi. Uzmanlar, bunun altcoin için bir satışa dönebileceğini hatırlatarak, DOGE yatırımcılarını uyarıyor. Bu arada, isimsiz bir balina...
Vural Erkan 4 hafta önce