XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bitcoin Pizza Günü Hakkında 7 Şaşırtıcı Gerçek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 22 Mayıs 2022
23 görüntülenme
persona paga pizza bitcoin 2350071

22 Mayıs, kripto topluğu arasında “Bitcoin Pizza Günü” olarak bilinir. Peki bugün hakkında bazı gerçekleri biliyor muydunuz?

10.000 Bitcoin o sırada sadece 41 dolardı

10.000 BTC ile pizza satın alan Hanyecz, tam olarak 41 dolar harcadı. Rakamlar doğruysa, satış anında BTC fiyatı kabaca 0,004 dolar.

Hanyecz siparişi için 4 gün beklemek zorunda kaldı

Hanyecz, sipariş için bir süre bekledi. 18 Mayıs Salı günü kendisine pizza siparişi verebilecek birini bulmak için Bitcoin.org forumlarında yazdı. Siparişi 4 gün son verebildi.

10.000 BTC ile ikiden fazla pizza satın aldı

Ancak Hanyecz sadece iki pizza ile durmadı. Haziran ayında sınırı zorlamaya çalıştı ve gönderisine anlaşmanın “ açık bir teklif ” olduğunu ekledi. 12 Haziran’da “Param olduğu sürece (genellikle bol miktarda param var) bu pizzalardan 2 tanesi için her zaman 10.000 BTC takas edeceğim” diye yazdı. “İlgilenen varsa lütfen bana bildirin” diye ekledi.

Pizza siparişini veren Jercos sonunda Bitcoin’ini sattı

Pizza Günü tatili büyüdükçe, pizzayı Hanyecz’e sipariş eden Jeremy “Jercos” Sturdivant’ın yeniden ilgi odağı haline gelmesi uzun sürmedi. Satın alamdan beş yıl sonra, 2015’te “Bitcoin Who’s Who” adlı bir web sitesine tek röportajını verecekti. Sturdivant, o sırada “bir para biriminin harcanması gerektiğini” söyleyerek, mevcut HODLer’ların muhtemel dehşetine, aldığı 10.000 BTC’nin toplamda yaklaşık 400 dolar değerinde olduklarında “hızlı bir şekilde ekonomiye geri döndüğünü” belirtti.

Bitcoin Pizza Günü Hakkında 7 Gerçek

Bitcoin pizza günü başlarda kutlanmadı

Bitcoin Pizza Günü bugün yaygın olarak bilinirken, 2014’ten önce herhangi bir kutlamayla ilgili kayıtlar azdır. 2013’ten önce Bitcoin farkındalığı düşük olduğu için bu tarih önemsemiyordu.

Bitcoin pizza günü ilk “Bitcoin bayramı” değil

Pizza gününden daha önce, 28 Nisan 2011 “Satoshi Kaybolma Günü” olarak ilan edildi. BTC Pizza Günü biraz daha erken gerçekleşmiş olsa da, büyük olasılıkla fiyat henüz gerçekten yükselmediği için tatil olması biraz zaman aldı.

Gerçek pizzaların resimlerini hala görebilirsiniz

Milyonlarca dolarlık pizzaların gerçekte nasıl göründüğünü merak mı ediyorsunuz? Artık merak etmeyin. Orijinal fotoğraflar aşağıdaki gibi.

Bitcoin Pizza Günü Hakkında 7 Gerçek

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız, BTC pizza günü hakkında ayrıntılı bir makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7f6b0a73 10 december 2021 article banner
Bitcoin’de Kritik Anlar: Analistler, Korkutan Seviyeleri Sıraladı! En son zirvesinden %20 düşüşle, S&P 500 şimdi Bitcoin ve altcoin’ler için bir uyarı işareti olarak ayı piyasası bölgesi tanımını karşılıyor. Bitcoin fiyatı, hisse senedi performansını yansıtıyor TradingView’den elde edilen veriler, BTC fiyatının hafta sonu 28.700 doların...
Buğra Çağlar 22 Mayıs 2022