Reklamı kapat

Ünlü Ekonomist: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yeni Dalgaya Hazırlanın!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Şubat 2022
0 görüntülenme
3168659b6fc3ae4512f1a8223da95469 1

Hisse senetleri, değerli metaller ve kripto paralar konusunda ekonomik görünüm sunan The Zeberg Report’un yazarı ve makroekonomik döngülerde uzman olan deneyimli trader ve ekonomist Henrik Zeberg, büyük hisse senedi endekslerinin, Bitcoin (BTC)’nin ve diğer kripto para birimlerinin 5. Dalga’da yükselmeye hazır olduğunu üç grafik üzerinden açıklıyor. Ünlü ekonomistin paylaşımlarını Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

Henrik Zeberg’e göre kripto ve hisse senedi piyasası yükselmeye hazır

Henrik Zeberg’in Twitter hesabında paylaştığı açıklamaya göre, en önemli borsa endeksleri (S&P 500, Nasdaq) haftalık grafiklerde yükseliş dönüşlerine yaklaşıyor:

VIX’in hala düşüşte olduğunu ve SPX’in (ve Nasdaq, IWM vb.) haftalık grafiklerde Ters Boğa Mumları koyduğunu gözlemleseydim, muhtemelen ayı duruşumu sorgulardım! Hisse senetleri, kripto ve diğer risk varlıkları son 5.dalgada yükselecek!

Bu nedenle, ünlü ekonomist, yakında Elliott modelinin beşinci (4-5) dalgasına gireceklerini öngörüyor. Bu, orta vadede etkileyici bir yükselişin beklendiği anlamına geliyor. Buna ilaveten Henrik Zeberg, kripto para birimlerinin hisse senetleri ve diğer riskli varlıklarla birlikte yükselebileceğini ekliyor. Bilindiği üzere ‘Beşinci dalga’, popüler Elliott döngüleri modeline göre büyümenin son dönemini ifade ediyor.

Daha önce Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Henrik Zeberg Mart 2020’de lider kripto Bitcoin’in (BTC) 1.700 dolara düştüğünü tahmin etmişti. Ancak Temmuz başında boğa görünümüne geçti.

Bitcoin

Bitcoin ve hisse senedi korelasyonu artıyor

Ünlü ekonomist Henrik Zeberg, tahmini gerçekleşirse, lider kripto Bitcoin (BTC), hisse senetleri ve endekslerle olan korelasyonunu bir kez daha artırabilir. Analist Charles Edwards, bu korelasyonun aşırı korku ve aşırı açgözlülük dönemlerinde hızla arttığını daha önce defalarca vurguladı.

Hatırlanacağı üzere 2022’nin başlarında Bitcoin (BTC), tarihinde ikinci kez 10 yıllık ABD Hazine faizini yakaladı. Ayrıca uzmanlara göre, Bitcoin (BTC) giderek daha olgun bir varlık haline geldikçe, Nasdaq ve S&P 500 ile olan korelasyonu da artıyor. Ancak Santiment analistleri, uzun ralli zamanlarında bu göstergenin çalışmadığını belirtiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

gold coin
En Kötüsüne Hazırlanmalı ve Altın Biriktirmeli Miyiz? Covid-19 pandemisinin gösterdiği gibi, olası bir krize daha iyi hazırlanmaya değer. Bu, cebinizde biraz altın bulundurmanın işe yaradığı anlamına mı geliyor? Yatırım danışmanı Arkadiusz Sieroń, kendi özgün anlatımıyla bu soruya cevap arıyor. Biz de Kriptokoin.com olarak okuyucularımıza...
Vural Erkan 26 Şubat 2022