Dikkat: Akıllı Para, Bu 7 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

institutional investors are buying from this altcoin now bxDslzqk
institutional investors are buying from this altcoin now bxDslzqk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal yöneticiler tarafından tutulan kripto para birimleri art arda beşinci hafta yükseldi, bu da, birçoğuna göre, piyasa katılımcılarının Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoin projeleri hakkında bir kez daha yükselişe geçtiğinin bir işareti olarak görülebilir. Dijital varlık yöneticisi CoinShares’e göre Solana ağını 14 Eylül’de 17 saat boyunca çevrimdışına alan bir hizmet reddi saldırısı nedeniyle ağ kesintisi yaşamasına rağmen Solana fonları geçen hafta 4,8 milyon dolarlık giriş görmeye devam etti.

CoinShares raporu: Bitcoin ve altcoin yatırım ürünleri 42 milyon dolarlık giriş gördü

CoinShares’in bildirdiğine göre, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 42 milyon dolar giriş gördü – böylece ardı ardına beşinci giriş haftası yaşandı. CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill, “Tüm kripto para birimlerinde girişler görüldü ve yatırımcılar arasındaki duyarlılığın devam ettiğine inandığımıza işaret ediyor” dedi. Geçen hafta tüm dijital varlık fonu sağlayıcılarında yönetilen toplam varlık değeri (AUM) 59 milyar dolardı.

Bitcoin, ETH Değil: Kurumsal Para Bu 2 Altcoin'e Taşınıyor!

Butterfill, Solana yatırımlarındaki artışa işaret ederek “Bu, yatırımcıların saldırıyı ağın doğasında var olan bir sorundan ziyade küçük sorunlar olarak gördüğünü, saldırıyı görmezden gelmekten mutlu olduklarını gösteriyor. Madencilerin güncellenmiş protokolü benimseme hızı da girişlere büyük olasılıkla yardımcı oldu,” ifadelerini kullandı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Solana’nın fiyatı, bu ayın başlarındaki piyasa çöküşü sırasında kripto para birimleri arasında yıldız bir performans sergiledi. Solana yıla 1,52 dolardan başladı ve yüzde 13.000’in üzerinde artışla 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213,47 dolara ulaştı.

Analist: Kurumsal Fonla Pompalanan Bu Altcoin, Bitcoin’den Hızlı Gelişebilir!

Yatırım alan diğer kripto para birimleri

Ayrıca, Bitcoin fonları 15 milyon dolarlık giriş gördü. BTC, 16 haftada yalnızca 3 kez pozitif girişler gördü – bu hafta da onlardan biriydi. Ethereum geçen hafta 6,6 milyon ABD doları tutarında yatırım girişi kaydetti.  Bitcoin’in AUM pazar payı, yatırımcılar portföylerini altcoin’ler ile çeşitlenmeye devam ettikçe Ocak ayındaki yüzde 81’den bugünkü yüzde 67’ye düştü. XRP, Polkadot, Cardano, Litecoin ve Bitcoin Cash sırasıyla 2,8 milyon dolar, 2,3 milyon dolar ve 1,9 milyon dolar, 2,7 milyon dolar ve 300.000 dolarlık giriş gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Akıllı Para, Bu 7 Altcoin’e Onmilyonları Akıttı!

Yorumlar kapalı.