Kriz Kahini Uyardı: Çöküşe Bitcoin ve Bunlarla Hazırlanın!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 gün önce
3.271 görüntülenme
Kriz Kahini Uyardı: Çöküşe Bitcoin ve Bunlarla Hazırlanın!

En çok satan kişisel finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, YouTube üzerinden yaptığı son paylaşımda ABD’deki enflasyon durumu hakkında bir uyarı yayınlarken, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve bu varlıklara işaret etti! İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kiyosaki, enflasyona karşı çözüm olarak Bitcoin ve bu varlıkları öneriyor!

Ünlü ekonomist Robert Kiyosaki, 19 Mart tarihinde YouTube üzerinden yayınladığı özel bir bölümde, enflasyon durumunun sistemik olduğunu ve vatandaşların önümüzdeki yıllarda daha yüksek fiyatlar ödemeye devam etmeleri için kendilerini hazırlamaları gerektiğini söyledi. Daha önce Federal Rezerv’in mevcut enflasyonist baskılar hakkında yaptığı “geçici” ve yakında “azalacağı” yönünde yorumlara karşılık tepkilerde bulunan Kiyosaki, Fed Başkanı Jerome Powell’ın dürüst olmadığını belirterek aynı fikirde olmadığını gösterdi. Ünlü ekonomist Kiyosaki’nin sözleri ise şu şekilde:

Enflasyon artık sistemik. Önümüzdeki yıl bizim istediğimizden çok daha fazlasını ödeyeceksiniz. Fed başkanı Powell, enflasyonun geçici olduğunu söylediğinde, tepeden tırnağa yalan söylüyordu.

'Tarihi Çöküş Geliyor' Kriz Kâhini: Bitcoin ve Bunlara Koşun!

Bir diğer yandan Kiyosaki, ABD’nin ünlü bankalarının iflas etmesine yönelik açıklamalarda da bulundu. Kiyosaki, ABD’nin önde gelen üç büyük bankasının iflas etmesiyle beraber bankacılık krizini nasıl ele aldığına bağlı olarak enflasyonda daha fazla artış olacağını tahmin etti. Ekonomiste göre ABD, bankaları kurtarmak için daha fazla dolar basacaklar ve bunun sonucunda da artan enflasyon birçok insanı etkileyecek.

Ünlü ekonomist, Başkan Biden’ın görüşlerine tepkili!

Daha önce aktardığımız üzere Başkan Joe Biden, Kiyosaki’nin karşı çıktığı bir husus olarak, çöken bankalar için yapılan kurtarma paketinin vergi mükelleflerine herhangi bir paraya mal olmayacağına dair güvence vermişti. Kiyosaki ise Biden’ı bu tutumu nedeniyle şu şekilde eleştirmişti:

Biden, Silicon Valley Bank’ın kurtarılmasının vergi mükelleflerine hiçbir maliyeti olmayacağını söylüyor. Ne içiyor?

Ekonomist: Altın ve Bu 3 Coinden Alın

Bütün bunlara rağmen ünlü ekonomist, Amerikalı vergi mükellefleri ve genel ekonomi hakkında endişelenmeye devam ediyor ve Federal Rezerv ve FDIC’nin sürekli olarak dolara atıfta bulunarak “sahte para” basarak hiperenflasyona işaret ettiğine inanıyor.

Öte yandan daha önce kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Kiyosaki uzun bir süredir enflasyon sorununa karşılık yatırımcılara lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’i öneriyor. Ünlü isim, ekonomik çöküşe karşılık olarak bu çizgide altın ve gümüş gibi değerli madenlere yatırım yapılmasını savunuyor ve bunların “sahte para” olarak gördüğü dolara karşı çok büyük değerler kazanacağını aktarıyor. Bununla beraber uzman isim, enflasyona karşı Bitcoin’in bir tampon görevi görebileceğini de aktarıyor. Öte yandan son günlerde enflasyonist baskı ve endişelerin ortasında Bitcoin, bankacılık krizini de göz ardı ederek yükselişe geçti ve anlık olarak 28.102 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Hafta En Çok Artan 5 Altcoin ve Tahminler!
Bu Hafta En Çok Artan 5 Altcoin ve Tahminler! Önde gelen kripto para analistleri, son bir haftalık süreç içerisinde en çok yükseliş yaşayan 5 altcoin hakkında yorumlarda bulunarak tahmin yaptılar! İşte Conflux (CFX), Stacks (STX), Singularity NET (AGIX), Immutable X (IMX) ve Render Token (RNDR)’dan oluşan...
Emre Borsan 4 gün önce