Endişe Artıyor: Crypto.com Bu Altcoin’i Binance’e Taşıyor!

Crypto.com Bu Altcoin'i Binance'e Taşıyor
Crypto.com Bu Altcoin'i Binance'e Taşıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On-chain veriler, piyasanın en büyük merkezi borsalarından Crypto.com’un Binance’e yüklü miktarda altcoin taşıdığını gösteriyor. Crypto.com, gün içinde yaklaşık 8,2 milyon doları hareket ettirdi.

Crypto.com, Binance’e bu altcoin’den yığdı

Veriler, borsanın Binance’e 1,8 trilyon Shiba Inu aktardığını gösteriyor. Transfer, Crypto.com’un resmi cüzdanından Binance’e doğru gerçekleşti. Singapur merkezli kripto borsası, beş dakika arayla 900 milyar SHIB’lik iki işlem yaptı. Bu da merkezi platformlara yönelik artan endişe nedeniyle korkuyu tetikliyor.

https://twitter.com/whale_alert/status/1597569756252585986

Yukarıdaki ilk işlemin ardından ikincisi beş dakika sonra geldi. İki işlemde yaklaşık 900 milyar SHIB içeriyordu. Her işlemde Crypto.com’un cüzdanından Binance cüzdanına yapılmış gibi görünüyor

https://twitter.com/whale_alert/status/1597570909509935105

Binance’in ilgili cüzdanı şu anda 48,2 milyon ERC-20 token tutuyor. Bu fona yukarıdaki 16,4 milyon değerindeki SHIB işlemi de dahil. Son SHIB işlemlerinin yanı sıra, Binance cüzdanının yakın geçmişte Crypto.com 5, Crypto.com 3 , bir OKX cüzdanı, bir Kraken cüzdanı ve bir Bittrex cüzdanı dahil olmak üzere çeşitli borsalardaki cüzdanlarla etkileşime girdiği görülüyor.

Merkezi borsalar arasındaki işlemler tepkilere yol açtı

Crypto.com ile Binance arasındaki esrarengiz fon akışı, kripto topluluğundan tepkilere yol açtı. Borsaların rezerv kanıtlarında usulsüz yapabileceği gündeme geldi. FTX’in iflasıyla merkezi borsalar yatırımcı güvenini tekrar kazanmak adına sahip oldukları rezervleri açıklıyor. Buna öncülük eden Binance ve CEO’su, dün 2 milyar dolarlık Bitcoin transferi nedeniyle ateş altında kaldı. CZ daha sonra işlemin denetim için olduğunu söyledi. CZ’nin açıklamalarından önce topluluğun buna hızlıca tepki göstermesi, gözetim açısından olumlu bir işaret.

https://twitter.com/cz_binance/status/1597192848025464833

Bu arada, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere bugün Binance cüzdanlarından 499,9 milyar SHIB taşındı.

Crypto.com, Coinbase ve Binance şüpheli transferlerle gündemde

Etherscan’den sağlanan diğer veriler, iki gelişmekte olan Shiba Inu yatırımcısının, Coinbase bağlantılı cüzdanlara milyon dolarlık SHIB aktardığını tespit etti. İlk işlem 2,51 milyon dolar değerindeydi. 272.01 milyar SHIB içeriyordu.

Aynı zamanda, başka bir balina aktif hale geldi. Önemli bir işlemde Coinbase’den 2.17 milyon dolar karşılığında 235.53 trilyon gibi devasa bir SHIB satın aldı. Bu balina şu anda 5.05 milyon dolar değerinde 546.21 milyar Shiba Inu’ya sahip.

Shiba Inu’nun balina birikiminin yanı sıra Shiba Inu topluluğu, neredeyse her gün milyonlarca Shiba Inu dolaşımdan çıkarmaya devam ediyor. Topluluk son 24 saat içinde 13 ayrı işlemle 64,88 milyondan fazla SHIB’yi yok etti. Sonuç olarak, Shiba Inu’nun yanma oranı son güne göre %4497 gibi muazzam bir artış gösterdi. Diğer yandan, büyük borsalar Shiba Inu’nun rezervlerinin bir parçası olmasını tercih ediyor. Son rapora göre Binance ve Crypto.com, rezervlerinde toplu olarak 1,50 milyar değerinde SHIB’ye sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Endişe Artıyor: Crypto.com Bu Altcoin’i Binance’e Taşıyor!