Usta İsim: Elon Musk Bu Altcoin Fiyatını Uçuracak!

Usta İsim: Elon Musk Bu Altcoin Fiyatını Uçuracak!
Usta İsim: Elon Musk Bu Altcoin Fiyatını Uçuracak!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk ve şirketlerinin kripto para yönelik hamleleri her zaman ralliyle sonuçlandı. Teknoloji milyarderinin Twitter’ı satın alması sıradaki boğa koşusunun katalizörü olarak görülüyor.

Elon Musk ve Twitter hamlesi bu altcoin’i uçurdu

Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın almasıyla birlikte sadece 7 günde %100’ün üzerinde değer kazandı. Musk, kripto paralardan sık sık bahsettiği için yaygın olarak “Dogefather” olarak lanse ediliyor. Ünlü milyarder geçen yıldan bu yan DOGE ile çok sıcak ve soğuk bir ilişkiye sahipti. Daha önce DOGE ile ilgili çok sayıda meme paylaşmış ve tweet’lerinde tanıtmıştı.

Şu anda Musk’ın şirketleri The Boring Company, SpaceX ve Tesla, ödeme olarak Dogecoin’i kabul ediyor. Hatta SpaceX 2022 ay görevine DOGE-1 adını verdi. Dogecoin, Musk’ın tweet’leri ve duyuruları nedeniyle geçmişte sert dalgalanmalara tanık oldu. Milyarderin Dogecoin’i Twitter’ın ücretli sürümü için kullanma fikri sıradaki boğa katalizörleri olarak karşımıza çıkıyor. Kriptokoin.com olarak Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra yaptığı açıklamaları bu makalede ele aldık.

Bununla birlikte, kripto paralar hakkında attığı tweet’ler başını belaya soktu. Bir dizi Dogecoin yatırımcısı, bu yaz Dogecoin’in fiyatını kasıtlı olarak şişirdiklerini iddia etti. Bu nedenle, Musk ve firmalarını spekülasyon yapma gerekçesiyle 258 milyar dolarlık davaya sürüklediler. Buna cevaben Musk, Haziran ayında kendisinin kripto para birimini desteklerken kimseye bu alana yatırım yapmasını tavsiye etmediğini belirtti.

Dogecoin uzun vadede ‘en iyi kripto’

“NFT: From Zero to Hero” kitabının yazarı Anndy Lian, Dogecoin’in fiyat hareketinin bir geçmişi olduğunu ve Musk ile yakından bağlantılı olduğunu söylüyor. Usta analist, güncel analizlerinde, Dogecoin’den iyi bir yatırım aracı olarak bahsetti:

Dogecoin güçlü bir topluluk desteğine sahip. Dogecoin sub Reddit’in 2,2 milyondan fazla abonesi var. Ayrıca Dogecoin’in enflasyonist olmasının bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bitcoin gibi deflasyonist para birimlerinin kullanılmasının birkaç nedeni vardır. Dogecoin, asla para olarak kullanılmayabilir. Ancak Dogecoin’in enflasyon eğilimi, onu uzun vadede en iyi kripto para birimleri arasında sıralıyor.

Anndy Lian, Elon hala Dogecoin’in yanında yer aldığı sürece, kısa vadede, Twitter için planlarını hazırlarken yıl bitmeden daha fazla ralli göreceğimizi de sözlerine ekliyor.

Dogecoin yeni yıldan bu seviyeleri hedefliyor

Başka bir yerde, Akash Network’ten Aliasgar Merchant, Dogecoin’in mevcut trendin tersine çevrilmesinin sürdürülebilir göründüğünü söyledi. Merchant ayrıca lider meme coin’in yıl sonundan önce kolayca 0,50 solara ulaşabileceğini düşünüyor:

Geçen ağustos ayından bu yana Dogecoin 0,30 dolar sınırını aşamadı, ancak Musk’ın Twitter’ı devralmasıyla memecoin’in kullanım vakaları hızla artarken, yeni yıldan önce 0,50 dolara ulaşamaması için hiçbir neden yok.

Dogecoin ve 7 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler

IntoTheBlock’tan elde edilen veriler, yaklaşık 27.000 adresin bu seviyelerde 5.89 milyar DOGE tokeni topladığını gösteriyor. Merchant bu nedenle, Dogecoin’in 0.0772-0.0792 seviyeleri arasında güçlü bir destek göreceğini de sözlerine ekledi.

Elon Musk haberleri balinaları da harekete geçiriyor

Bu arada, balina izleme botu Whale Alert, 22 milyon dolar değerinde 286 milyar DOGE’nin “en büyük 20 cüzdandan” Binance’e aktığını tweetledi. Bu esnada, Dogecoin piyasa değerine göre 10.sırada konumlanıyor. Bu hacmin bir kısmını katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Dogechain destekliyor. Dogechain, token yakma işlemi için oylama sürecine başladı. Böylece DOGE yatırımcıları arasında bir yükseliş hissini körükledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Usta İsim: Elon Musk Bu Altcoin Fiyatını Uçuracak!