Dev Şirket: DOGE’u Unutun! Elon Musk Bu Coini Uçurabilir

Dev Şirket: DOGE'u Unutun! Elon Musk Bu Coini Uçurabilir
Dev Şirket: DOGE'u Unutun! Elon Musk Bu Coini Uçurabilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz haftalarda belki de tüm zamanların en az şaşırtıcı rallilerinden birini gözlemledik. Popüler meme coin Dogecoin (DOGE), Tesla CEO’su Elon Musk ‘ın Twitter’ı aldığı haberi ile ralli yaşadı. Dogecoin meraklısı Musk’ın paylaşımı fiyatın son 7 gün içerisinde yüzde 100’den fazla artmasını sağladı. Sosyal medya platformu Twitter’ı uzun bir yasal sürecin ardından özelleştirerek Cuma günü devraldı.

Elon Musk hangi adımları atacak?

Dogecoin, meraklıları Musk’ın hangi adımları atacağı konusunda merakla bekliyor. Twitter içerisinde ödemeler için kullanılmasını sağlamak gibi tahminler dolanmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Sonucunda Twitter adına iyi bir seçim olacağını düşünenler var. Ancak, daha iyi kripto paraların olduğunu düşünenlerin sayısıda az değil. Bu nedenle, geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 20 oranında artış yaşayan BNB’nin uzun vadeli kazanan olabileceği fikri hakim.

Elon Musk

Kripto borsası Binance’in yerel altcoin’i olan Binance Coin (BNB) düşünülen token’lar arasında yer aldı. BNB, 52 milyar dolarla piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimidir.

Elon Musk’ın Dogecoin’e olan merakı herkes tarafından biliniyor. Ancak, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile olan bağları da gündeme gelmiş durumda. BNB’nin Twitter’da kullanılabilme düşüncesi CZ ile Musk arasındaki samimiyete bağlı görünüyor.

Elon Musk ve CZ ekip olarak çalışabilir mi?

CZ, Binance’in Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı devralması için 500 milyon dolar yatırım yaparak bir dizi diğer üst düzey teknoloji fonuna katıldığını doğruladı. Bu, Binance’i girişimdeki dördüncü en büyük yatırımcı yapıyor. Bununla birlikte, borsanın platformun başarısında önemli bir paya sahip olduğu bilinmekte. Özellikle, kripto paraların Twitter’ın gelecekteki çabaları üzerinde çok fazla etkiye sahip olması muhtemel.

Binance CEO'su Net Konuştu

Dogecoin Twitter’da bir ödeme aracı haline gelirse, BNB’nin burada da bir rol oynaması muhtemel. Ayrıca Binance, Twitter’a bir dizi önlemle yardımcı olmaya çalışacağını belirtti. Bianace CEO’su CZ, Twitter’da yer alan botlarla savaşmaya hazır olduklarını duyurdu. Borsa, spam ve bot hesaplarla ilgilenmek için bir mühendis ekibine sahip. Binance, Twitter’ın Web3.0 dünyasına girmesine yardımcı olmak adına çalışacağını söylüyor. Borsa sözcülerinden biri şunları söyledi:

Binance, blockchain ve kriptonun Twitter’a yardımcı olabileceği yollara odaklanmak istiyor. Ayrıca, Elon Musk’ın vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olabilecek planlarımız var. Tüm bunlarla birlikte, stratejiler üzerinde aktif olarak beyin fırtınası yapmak için dahili bir ekip oluşturuyoruz.

Hangisi gelecek? Dogecoin mi, BNB mi?

Binance Coin, Twitter’ın yeni mülkiyetiyle karşılıklı bağlantılarının ötesinde Dogecoin’den daha fazla dikkat çekiyor. Dogecoin enflasyonist ve neredeyse sonsuz arza sahip bir proje. Ancak, BNB deflasyonist. Çünkü Binance, borsadan elde edilen geliri her çeyrekte BNB’nin bir kısmını “yakmak” adına kullanıyor. Binance daha önce BNB’leri yakabilmek için borsa gelirinin yüzde 20’sini kullanmayı taahhüt etmişti.

Elon Musk

Kısa süre önce Binance, 21. çeyrek yakımını tamamlayarak 547 milyon dolar değerinde BNB yakımı gerçekleştirdi. Binance, dolaşımdaki arzdan BNB’nin yüzde 50’si kaldırılana kadar bu üç ayda bir yakım yapmaya devam edecek. Dogecoin, Twitter’ın geleceği adına iyi bir rol oynayabilirken, deflasyonist doğasına gereği BNB’nin gerisinde kalabilir. BNB’nin daha uzun vadeli bir geleceği olması muhtemel. Binance büyümeye devam ettikçe BNB’ye somut bir değer veriyor.

Elon Musk ve Twitter ile derinleşen bağları da ilginç bir katalizör etkisi yaratacaktır. Sonuç olarak, BNB ve DOGE, riske toleranslı yatırımcılar için en uygun spekülatif yatırımlardan. Ancak BNB, Binance ekosistemindeki merkezi rolü ve Binance’in Twitter’daki hissesi bunu etkileyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Şirket: DOGE’u Unutun! Elon Musk Bu Coini Uçurabilir