Finans Şirketi: Bu Yapay Zeka Coin 1 Dolara Koşuyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
8.814 görüntülenme
Finans Şirketi: Bu Yapay Zeka Coin 1 Dolara Koşuyor!

Ünlü Amerikan yatırım şirketi The Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda popüler yapay zeka coin Singularity NET (AGIX) için fiyat tahminlerinde bulunarak 1 dolar seviyesine işaret etti! Peki, popüler yapay zeka coin için sırada ne var? Finans şirketi açıkladı…

Dev finans şirketi Motley Fool, Singularity NET için 1 dolara işaret etti!

2022’den bu yana yapay zeka botu ChatGPT’nin popülerliğinin artmasıyla beraber birçok yapay zeka coin projesinde yaşanan fiyat artışı, sadece kullanıcıların olmamakla beraber birçok büyük şirketin de odağını üzerine aldı. Özellikle önde gelen yapay zeka coin projesi Singularity NET (AGIX), son bir yıllık süreç içerisinde yüzde 430 değer kazandı.

Veri Analizi: Bu Yapay Zeka Coini Alanların Cepleri Doldu!

Anlık olarak uzun vadeli yatırımcılar için ilk tehlike işareti, SingularityNET’in fiyatının ChatGPT etrafındaki heyecanla hala son derece ilişkili olmasıdır. Hatırlayacağınız üzere Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere ChatGPT’nin Ocak ayında artış yaşayan popülerliğinin ardından altcoin AGIX’te de bir fiyat artışı yaşanmıştı. Bir başka örnek ise Elon Musk’ın ChatGPT benzeri bir rakip oluşturma projesi bile AGIX’in fiyatının 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 11 yükselişe geçmesini sağlamıştı.

Önde gelen finans şirketi Motley Fool, AGIX ile ilgili yaptığı yorumlarda projenin en az 3,50 dolar seviyelerinde bir değere sahip olması gerektiğini aktararak yakın zamanda 1 dolar seviyesine kadar yükselişe geçebileceğini söylüyor. Ancak anlık olarak 0.45 dolarlık fiyat seviyesi ile 1 dolarlık sıradaki hedefin gerçekçiliği, birçok uzman tarafından tartışılıyor.

Yapay zeka coin AGIX fiyatını etkileyebilecek faktörler neler?

Son iki aylık süreç içerisinde AGIX fiyatını etkileyen birçok şey yaşandı. Örneğin teknoloji devlerinin kendi yapay zeka botlarını pazarlamak için acele etmesiyle beraber yaşanan aksilikler, AI teknolojisinin prime time için pek hazır olmadığının sinyallerini verdi. Bu durumda erken dönemdeki heyecanın bir kısmının kaybolmasına yol açarak Singularity NET (AGIX) fiyatında durağanlığa neden oldu.

Yatırımcıların Odağında Bu 5 Yapay Zeka Coin Var!

Uzmanlara göre Singularity NET (AGIX) fiyatının iki kattan fazla artış yaşayarak 1 dolar seviyesine ulaşması için, projenin coin’i daha da değerli kılacak gerçek dünya ürünleri ve hizmetleri oluşturmaya devam etmesi gerekiyor. Bunun nedeni ise yapay zeka coin’leri arasında Fetch.AI gibi birçok rakibinin olması olarak açıklanabilir.

Singularity NET (AGIX) fiyat durumu

Yatırım açısından AGIX’in önemli bir faydası ise hem bir platform hem de bir pazar yeri olması onu ön plana çıkabilir. Bu, SingularityNET’in herkesin kendi yapay zeka hizmetlerini veya ürünlerini oluşturmasına ve bundan para kazanmasına yardımcı olacak teknolojiye sahip olduğu anlamına geliyor. Ayrıca büyük teknoloji şirketlerinin yeni yapay zeka botu gibi farklı ürünler üretmesine yardımcı olabilme ihtimali ile AGIX yükselişe geçebilir.

AGIX, son 7 günlük fiyat performansı

Anlık olarak proje, 0,465749 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 551 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip bulunuyor. SingularityNET beş yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürüldü ve hiçbir zaman 1,86 dolardan yüksek işlem görmedi. 52 haftanın en yüksek seviyesi sadece 0,67 dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Motley Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın, BTC Alın Diyen Efsane, Batacak Sıradaki Şirketi Bildi!
Altın, BTC Alın Diyen Efsane, Batacak Sıradaki Şirketi Bildi! Bir çöküşün yaklaşmakta olduğunu söyleyen ve yatırımcılara sık sık altın, gümüş ve Bitcoin almalarını tavsiye eden, “Rich Dad Poor Dad” kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, 2008 Lehman Brothers çöküşünü öngörmesiyle kriz kahini olarak da görülüyor. Şimdi...
Vural Erkan 1 hafta önce