Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde…

Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde...
Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin piyasaları, son günlerde oldukça hareketli anlar yaşıyor. Silvergate çöküşünün ardından Silicon Valley Bank (SVB) iflası ve daha sonra bazı stablecoin’lerin sabitini kaybetmesi (de-peg); piyasayı olumsuz etkiledi. Bugün ise, Signature Bank’ın kapatıldığı ortaya çıktı. Bu gelişmeler, yatırımcıların sırada ne olacağına dair merakını tetikledi. Bu nedenle uzmanların güncel yorumları yakından takip ediliyor. Bu yazımızda, bir finans uzmanının Bitcoin (BTC) uyarısından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin projeleri için sırada daha kötüsü mü var?

Kripto para piyasaları, 10 Mart Cuma günü, ilk 10 stablecoin’den sekizinin 1 dolarlık sabit değerinden çıkarılmasının ardından bir düşüş yaşadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance dahil olmak üzere bir avuç borsa, bankalar Pazartesi günü açılana kadar USDC para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu. Bununla birlikte, stablecoin’ler artık düşüşten sonra sabitlenmelerini sağlarken, para çekme işlemleri devam ediyor.

Bu 5 Altcoin İçin Son Dakika: Haberle Fırladılar!

2008’de Lehman Brothers’ın batacağını tahmin eden önde gelen bir finans yazarı, borsaların önümüzdeki 60 gün içinde çökebileceği konusunda uyardı. Borsalar çökerse, kripto para piyasaları da onunla birlikte düşebilir. Finans yazarı ve The Bear Traps Report’un kurucusu Larry McDonald, borsaların önümüzdeki 60 gün içinde çökebileceğini tahmin etti. Fox News ile yakın zamanda yapılan bir röportajda McDonald, Amerika’daki orta sınıf ailelerin bankalardan “muhteşem” bir oranda “sermaye çektiği” konusunda uyardı. Rekor para çekme hacminin ekonomik kargaşaya zemin hazırlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Piyasalar 60 günde çökebilir

McDonald, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın artan faiz oranları konusundaki agresif duruşunun yaklaşan çöküşü daha da körüklediğini iddia ediyor. “Yakalamaca oynuyorlar. 2021’de parasal genişlemeyi tercih ettiklerinde enflasyon yükselmeye başladı, şimdi ise ona yetişmeye çalışıyorlar” dedi. Lehman Brothers çöküşüne dair yazdığı yazılarla tanınan McDonald, hisse senedi ve kripto para piyasalarının 60 gün içinde çökebileceği konusunda uyardı.

Dikkat: Bu Hafta O 18 Gelişme Bitcoin, ETH'i Etkileyecek!

Uzman, “Özkaynak ve krediye bakan 21 Lehman sistemik risk göstergemiz, 60 gün boyunca borsada bir çöküşün en yüksek olasılıklarından birine işaret ediyor” dedi. Silicon Valley Bank’ın çöküşü, stablecoin’lerin sabitini kaybetmesi ve ABD düzenleyicilerinin Signature Bank’ı kapatması, finansal kargaşaya işaret ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta, hisse senedi ve kripto para piyasalarının 2023’te nasıl bir seyir izleyeceğini belirleyebilir. Bu sırada Bitcoin, Silicon Valley Bank’e yönelik kurtarma planı beklentisiyle son 24 saatte yüzde 9 yükseldi. Coin, yazım sırasında 22.238 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde…