Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde…

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
1.773 görüntülenme
Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde...

Bitcoin ve altcoin piyasaları, son günlerde oldukça hareketli anlar yaşıyor. Silvergate çöküşünün ardından Silicon Valley Bank (SVB) iflası ve daha sonra bazı stablecoin’lerin sabitini kaybetmesi (de-peg); piyasayı olumsuz etkiledi. Bugün ise, Signature Bank’ın kapatıldığı ortaya çıktı. Bu gelişmeler, yatırımcıların sırada ne olacağına dair merakını tetikledi. Bu nedenle uzmanların güncel yorumları yakından takip ediliyor. Bu yazımızda, bir finans uzmanının Bitcoin (BTC) uyarısından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin projeleri için sırada daha kötüsü mü var?

Kripto para piyasaları, 10 Mart Cuma günü, ilk 10 stablecoin’den sekizinin 1 dolarlık sabit değerinden çıkarılmasının ardından bir düşüş yaşadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance dahil olmak üzere bir avuç borsa, bankalar Pazartesi günü açılana kadar USDC para çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu. Bununla birlikte, stablecoin’ler artık düşüşten sonra sabitlenmelerini sağlarken, para çekme işlemleri devam ediyor.

Bu 5 Altcoin İçin Son Dakika: Haberle Fırladılar!

2008’de Lehman Brothers’ın batacağını tahmin eden önde gelen bir finans yazarı, borsaların önümüzdeki 60 gün içinde çökebileceği konusunda uyardı. Borsalar çökerse, kripto para piyasaları da onunla birlikte düşebilir. Finans yazarı ve The Bear Traps Report’un kurucusu Larry McDonald, borsaların önümüzdeki 60 gün içinde çökebileceğini tahmin etti. Fox News ile yakın zamanda yapılan bir röportajda McDonald, Amerika’daki orta sınıf ailelerin bankalardan “muhteşem” bir oranda “sermaye çektiği” konusunda uyardı. Rekor para çekme hacminin ekonomik kargaşaya zemin hazırlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Piyasalar 60 günde çökebilir

McDonald, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın artan faiz oranları konusundaki agresif duruşunun yaklaşan çöküşü daha da körüklediğini iddia ediyor. “Yakalamaca oynuyorlar. 2021’de parasal genişlemeyi tercih ettiklerinde enflasyon yükselmeye başladı, şimdi ise ona yetişmeye çalışıyorlar” dedi. Lehman Brothers çöküşüne dair yazdığı yazılarla tanınan McDonald, hisse senedi ve kripto para piyasalarının 60 gün içinde çökebileceği konusunda uyardı.

Dikkat: Bu Hafta O 18 Gelişme Bitcoin, ETH'i Etkileyecek!

Uzman, “Özkaynak ve krediye bakan 21 Lehman sistemik risk göstergemiz, 60 gün boyunca borsada bir çöküşün en yüksek olasılıklarından birine işaret ediyor” dedi. Silicon Valley Bank’ın çöküşü, stablecoin’lerin sabitini kaybetmesi ve ABD düzenleyicilerinin Signature Bank’ı kapatması, finansal kargaşaya işaret ediyor. Önümüzdeki birkaç hafta, hisse senedi ve kripto para piyasalarının 2023’te nasıl bir seyir izleyeceğini belirleyebilir. Bu sırada Bitcoin, Silicon Valley Bank’e yönelik kurtarma planı beklentisiyle son 24 saatte yüzde 9 yükseldi. Coin, yazım sırasında 22.238 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcherguru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Para Platformuna Saldırı: Altcoin Çakıldı!
Bu Kripto Para Platformuna Saldırı: Altcoin Çakıldı! Kripto para uzmanları, merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında faaliyet gösteren kredi protokolü Euler Finance’in hacklendiğine dikkat çekti. Verilere göre Euler Finance, neredeyse 197 milyon doların kaybolmasına neden olan bir istismara maruz kaldı. Bu durum, EUL fiyatında sert bir...
Aslı Dinçer 1 hafta önce