Muhteşem Artış: Bu GameFi Coin, Tek Haberle 90x Yaptı!

4.272 görüntülenme
Muhteşem Artış: Bu GameFi Coin, Tek Haberle 90x Yaptı!

Popüler bir GameFi coin için önemli bir ağ gelişmesi yaşandı. Kripto para birimi, bir bölünme gerçekleştirdi ve bu nedenle şu anda piyasada “eski” ve “yeni” coin’ler yer alıyor. Bu gelişme ile birlikte eski coin’in değeri yüzde 9.500 kadar yükseldi. İşte detaylar…

GameFi coin BNX için önemli gelişmeler yaşandı

GameFi coin BNX’in arkasındaki GameFi platformu BinaryX, yerel BNX tokeninin “bölünmesini” 23 Şubat’ta tamamladı. Duyuruyu takiben, piyasa verilerine göre eski BNX tokeni yüzde 12.000 yükselirken, yeni BNX 1,27 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi varlığı fraksiyonlara ayırarak bir tokenın toplam arzını artırmak için token bölünmesi gerçekleştirilir. BNX söz konusu olduğunda, token bölünmesi 1:100 oranında gerçekleştirildi. Yani bu, 1 eski BNX’in 100 yeni BNX ile değiştirilebileceği anlamına geliyor.

Popüler Altcoin, Dolar Peg'ini Kaybetti! Neler Oluyor?

Token bölünmesinden önce, BNX’in maksimum arzı 21 milyon BNX ile sınırlı idi. Ayrıca, piyasa değeri kabaca 386 milyon dolardı. 23 Şubat’taki token bölünmesinin ardından, BNX’in maksimum arzı, dolaşımdaki 2.8 milyon BNX arzıyla 2.1 milyara yükseldi. BinaryX ekibi, token bölünmesinin BNX’in ekonomik modelini artırmaya ve yeni kullanıcıların tokenı kabul etmesini sağlamaya yardımcı olacağına dair iyimserliğini dile getirdi.

BNX fiyatı “saptı”

Ağdaki bu önemli gelişme, coin’in fiyatında büyük değişime neden oldu. Token bölme etkinliğinden önce, eski BNX tokenı yaklaşık 100 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, yeni BNX’e kıyasla, piyasa verilerine göre eski BNX yüzde 12.000’e kadar yükseldi ve şu anda 186 dolardan işlem görüyor. Bu arada, yeni BNX tokeni, token bölünmesinin ardından 1.46 dolardan işlem gördü. Günlük bazda, kabaca yüzde 9 düşerek 1.27 dolarlık gerileme kaydetti.  Sert fiyat değişimlerini aşağıdaki yedi günlük grafikte de görebilirsiniz:

Ayrıca, coin’deki fiyat artış oranı, CoinMarketCap sayfasında şu şekilde görünüyor:

“Yeni” BinaryX ise yüzde 23.27’lik bir yükseliş ile 1.72 dolardan el değiştiriyor. Günlük bazda 1.84 dolara kadar yükselen GameFi coin olan BinaryX’in fiyatına dair detayları aşağıda görebilirsiniz:

Fiyat sapmalarının ışığında, Binance gibi merkezi borsalar eski BNX için alım satım desteğini durdurdu ancak yeni token alım satımına izin verdiğini duyurdu. Ayrıca, daha önce de bildirdiğimiz üzere Binance, BNX’e yönelik kalıcı vadeli işlem kontratlarını da yeniledi. Şubat ayının başlarında BNXUSDT kalıcı vadeli işlem kontratlarını piyasaya süren borsa, 23 Şubat’taki bölünmenin ortaya çıkmasının ardından bu işlemleri askıya aldı. Ardından, dün, yeni BNX ile yeni bir kalıcı vadeli işlem kontratı başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 48 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 48 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, kripto para topluluğu için önemli bir gün, zira birçok altcoin projesi için yenilikler yaşanacak. İşte yaşanacak gelişmeler… Bugün, bu altcoin projeleri için önemli Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Aslı Dinçer 1 ay önce