Reklamı kapat

Liste Şaşırttı: Kongre Üyelerinin Sepetinde Bu Altcoin’ler Var! 

Vural Erkan
Vural Erkan 11 Haziran 2022
0 görüntülenme
Here Are The Altcoins US Congress Members Bought There Are

Temsilci Madison Cawthorn, Bitcoin, Ethereum ve Solana’yı içeren 950.000 dolarlık kripto para trade etti. Ancak, bunu açıklamakta geç kaldı. Bu nedenle de bu hafta çok fazla eleştiri aldı. Ancak Kongre’de Bitcoin ve altcoin trade’i yapan tek kişi o değil.  

Kongre üyeleri hangi altcoin projelerini tercih ediyor?

ABD’nin Hisse Senedi Kanunu 2012 yılında kabul edildi. Bu Kanuna göre, Kongre üyeleri, onların personeli ve İcra Şubesi çalışanları, işlemlerini açıklamak zorunda. Düzenleme, hisse senedi, tahvil, emtia ve diğer hisse senedi işlemlerini açıklamayı talep ediyor. Meclis Etik Komitesi, 2018 tarihli bir mutabakatta listeye kripto para birimleri ekledi.

Bununla birlikte Senatör Ted Cruz’a (R-TX) seçildiğinden beri sunduğu her yıllık mali açıklama raporu için 90 günlük bir uzatma verildi. Ve Senatör Cynthis Lummis (R-WY), işlemin gerçekleşmesinden 52 gün sonra 16 Ağustos 2021’de açıkladı. Lummis, 50.000 dolar ve 100.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını söyledi. Öte yandan kimin neye sahip olduğunu tam olarak belirlemek zor. Çünkü yasa koyucuların formları doldurma biçimleri değişiklik gösteriyor.

Altcoin

Örneğin, Rep. Marie Newman (D-IL), kocasının Bireysel Emeklilik Hesabı (IRA) aracılığıyla alınıp satılan Coinbase (COIN) gibi bireysel hisse senetlerini listeliyor. Ancak meslektaşlarının çoğu, içinde bulunan her bir hisse senedini detaylandırmadan bir emeklilik veya para piyasası hesabının adını veriyor.

Aşağıda, 10 Haziran Cuma gününe kadar dosyalanan raporlarda 2020’den bu yana altcoin alım satımlarını ifşa eden ABD Kongre üyelerinin bir listesi bulunuyor. Liste temiz bir partizan ayrımı gösteriyor. Göründüğü kadarıyla Cumhuriyetçiler gerçek kripto para birimi satın alıyor. Buna karşın Demokratlar, Coinbase (COIN) ve MicroStrategy (MSTR) gibi kripto ile ilgili hisse senetlerine bağlı kalıyor.

Senatör ve üyelerin alıp sattıkları kripto paralar

 • Senatör Ted Cruz (R-TX): Bitcoin (BTC).
 • Senatör Pat Toomey (R-PA): Grayscale Ethereum Trust (GETH), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve GameStop (GME).
 • Senatör Cynthia Lummis (R-WY): Bitcoin (BTC).
 • Temsilci Michael McCaul (R-TX): Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).
 • Temsilci Madison Cawthorn (R-NC): Kryll (KRL), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Bitcoin (BTC), Request  (REQ) ve Let’s Go Brandon (LGB).
 • Temsilci Kenny Merchant (R-TX): Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).
 • Temsilci Mark Green (R-TN): Ethereum Classic (ETC), Dogecoin (DOGE), Chainlink (LINK), Stellar Lümen (XLM), Basic Attention Token (BAT) ve Celo (CELO)
 • Temsilci Felix Moore (R-AL): Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH)  
 • Temsilci Michael Waltz (R-FL): Bitcoin (BTC)
 • Temsilci Marie Newman (D-IL): Coinbase (COIN), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).
 • Temsilci Tomasz Malinowski (D-NJ): Mikrostrateji (MSTR).
 • Temsilci Ed Perlmutter (D-CO): Coinbase (COIN)
 • Temsilci Alan Lowenthal (D-CA): Coinbase (COIN)
 • Temsilci Jake Auchincloss (D-MA): Flipside Crypto Inc.
 • Temsilci Donald Sternoff Beyer (D-VA): Block, Inc. (SQ)
 • Temsilci Mike Garcia (R-CA): GameStop (GME)
Altcoin

Kongre META’ya gidiyor

Bu arada 38 Kongre üyesi, mali açıklamalarında 13,9 milyon dolara varan Meta Platformları (META) işlemlerini listeledi. Bunlardan 14’ü, şirketin Ekim ayında Meta Platforms olarak yeniden markalaşmasından bu yana ticaret yaptı.

Bilindiği üzere Meta, Kongre’de popüler bir hisse senedi. Aslında, son üç yılın finansal ifşa raporlarına göre en çok işlem gören beşinci hisse senedi. Onun önünde ise Microsoft, Apple, Amazon ve Alphabet var.

Bekleyen Bitcoin ve altcoin düzenlemeleri

Yıllarca isteksizce kripto endüstrisini kabul ettikten sonra, ABD hükümeti Web3 alanında konuşma, yasama ve dava açma istekliliğini önemli ölçüde artırdı. 7 Haziran’da Sens. Lummis ve Kirsten Gilibrand (D-NY), SEC’in çoğu kripto üzerindeki gözetimini sona erdirecek bir Senato tasarısı sundu. Mart ayında Başkan Joe Biden, hükümetin tüketiciyi koruma, yasadışı finansman, finansal içerme ve ‘sorumlu kalkınma’ konularına nasıl yaklaşması gerektiğine ilişkin planları ortaya koyan Dijital Varlıkların Sorumlu Gelişiminin Sağlanması konulu yürütme emrini imzaladı.

Altcoin

Daha sonra Adalet Bakanlığı, kripto kullanan suçluları kovalamak için uluslararası işbirliği istedi. Hazine Bakanı Yellen, yatırımcıları Terra stablecoin çöküşü gibi olaylardan korumak için yatırımcı koruması talep eden birçok düzenleyiciden biri. Henüz çok fazla gerçek yasa veya düzenleme yok. Ancak, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere ABD hükümeti buna dikkat ediyor. Yellen, TerraUSD’nin düşüşe geçmesinden bir gün sonra, şunları dedi:

TerraUSD olarak bilinen bir stablecoin bir çıkış yaşadı ve değer kaybetti. Bence bu, bunun hızla büyüyen bir ürün olduğunu ve hızla artan riskler olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altcoin graveyard
Piyasa Öncüleri: O Altcoin Öldü! Toparlanma Beklemeyin Yakın tarihli bir Bloomberg raporu Terra’nın yeni Blockchain’i hakkında bazı görüşler içeriyor. Bu rapora dayanarak, önde gelen dört piyasa gözlemcisi Terra’nın geleceğini tartışıyor. Gözlemciler, Terra’nın yeni Blockchain’le geri dönüşünün en iyi ihtimalle acıklı bir girişim olduğunu düşünüyor....
Vural Erkan 11 Haziran 2022