Kurumsal Yatırımcılar Bu 5 Altcoin’i Satıyor: Tezos da Var!

342 görüntülenme
Kurumsal Yatırımcılar Bu 5 Altcoin'i Satıyor: Tezos da Var!

Kasım ayının başındaki FTX krizinin yankıları sürmeye devam ediyor. Yapılan son açıklamalara göre kurumsal yatırımcılar Tezos ve bu 5 altcoin’i elden çıkartıyor. 23 milyon dolar’lık çıkış FTX sonrasında devam eden olumsuzluğunu gözler önüne sermektedir.

Tezos ve bu altcoin projelerinden çıkışlar devam ediyor

Kripto para yatırım ürünleri, geçtiğimiz haftalarda yaşanan olumsuzlukların ardından büyük çıkışlarla karşılaştı. Bunun yanı sıra yaşanan olumsuzlukların devam etmesi sonucunda, toplam 23 milyon dolar tutarında çıkış aktarılmaktadır.
Kısa yatırım ürünleri, sağlayıcılar arasında farklılık gösteren bir giriş ve çıkış karışımı göstermektedir. Ek olarak yalnızca uzun vadeli yatırım ürünlerine bakıldığında, ağırlıklı olarak çıkışlar görülmektedir.


CoinShares tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum, toplam 6 milyon dolar tutarında küçük çıkışlara tanık oldu. Ayrıca geçtiğimiz hafta kısa ürünlere yönelik büyük girişler görüldü. Ancak mevcutta bakıldığında, 15,2 milyon dolarlık çıkışla tamamen tersine döndüğü görülmektedir.
Genel olarak, blockchain hisse senetleri de geçtiğimiz hafta 13 milyon dolarlık çıkışlar gördü. Kripto para borsası FTX’in yarattığı krizin ardından zarar net olarak belirtilmektedir.

FTX’in izleri devam ediyor

Kripto yatırım ürünleri, Kasım ayının ilk zamanlarındaki olumsuzlukların ardından, toplam 23 milyon dolarlık çıkış gördü. Kısa yatırım ürünlerine bakıldığında ise, sağlayıcılar arasında farklılık gösteren bir giriş ve çıkış karışımına tanıklık edilmektedir. Bunlara ek olarak ise uzun vadeli yatırım ürünlerine bakıldığında ise ağırlıklı olarak yalnızca çıkış gördü.

CoinShares tarafından aktarılanlara göre, bölgesel olarak en fazla çıkışlar Kanada ve İsveçre’de görülmektedir. Yaşanılan negatif ortam tüm bölgelerde uzun yatırım ürünlerinden çıkışlara neden olmuş durumda. Ayrıca, kısa ürünlere girişlerde ise ABD, İsveç ve Kanada’ya odaklandı. Almanya ve İsviçre, toplamda yatırımcıların yalnızca uzun pozisyonlarda yer aldığını belirtmektedir. Bunun dışında kısa pozisyonlardan satıldığı dikkat çekmektedir.

Lider kripto para Bitcoin, yılın başından bugüne kadar olan 322 milyon dolar tutarında çıkışlara tanık oldu. Ayrıca küçük işlemlerle 10 milyon dolar tutarında çıkışların olduğu belirtilmektedir.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Lider altcoin Ethereum, toplam 6 milyon dolar tutarında küçük çıkışlara tanık oldu. Geçtiğimiz hafta kısa ürünlere yönelik büyük girişler, 15,2 milyon dolarlık çıkışın ardından tamamen tersine dönmüş durumda. Kripto para analistlerine göre, bunun duyguda olumlu bir değişiklik olduğunu söylemek için henüz erken olduğu belirtilmektedir.

tezos

Ayrıca altcoin projelerindeki çıkışlar devam ediyor. Ripple ekosisteminin altcoin’i XRP’den 0.5 milyon dolarlık çıkışlar oldu. Ayrıca, Polygon, BNB ve Tezos’da sırasıyla 0.3 milyon dolar, 0.2 milyon dolar ve 0.2 milyon dolarlık çıkış gördü. Bu rakamlarla birlikte XRP, Polygon, BNB ve Tezos ana odak noktaları haline geldi.

Son olarak ise blockchain hisse senetleri de geçtiğimiz hafta 13 milyon değerinde çıkışlara tanık oldu. FTX krizinin ardından kripto para piyasalarındaki zararlı görünüm devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinshares

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi: Bu 2 Coin Batmaz!
Kripto Para Milyarderi: Bu 2 Coin Batmaz! Kasım ayını geride bırakırken kripto para piyasalarında bir çok olay yaşandı. FTX’te yaşanan krizin ardından yatırımcılar araştırmalarını ve sorgulamalarını sıklaştırmış görünmektedir. Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su, sektör içinde yer alan yaygın olumsuz düşünceler hakkında konuştu....
Nazlı Öykü Deniz 28 Kasım 2022