MANA ve Bu 9 Coine Bakın: GitHub Patlaması Yaşıyorlar!

MANA ve 9 Coin GitHub Patlaması Yaşıyor
MANA ve 9 Coin GitHub Patlaması Yaşıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, 2022’nin sert koşullarında bile gelişimini sürdürmeyi başardı. 2023 başlarken büyük ağlardaki geliştirme ekipleri kendi ekosistemlerini inşa ediyor ve genişletiyor. GitHub verilerine göre MANA, DOT ve ATOM gibi projeler, geliştirme etkinliği bazında ilk 10 arasında yer alıyor.

Ocak 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğine göre en iyi 10 altcoin

ProofofGitHub’dan sağlanan verilere göre, 3 Ocak 2023 itibarıyla GitHub geliştirme etkinliğinde metaverse oyunu Decentraland (MANA) ilk sıradaydı. Metaverse projesini 339 ile Polkadot (DOT)/ Kusama (KSM) takip ediyor.

İlk 5 arasında girmeyi başaran projeler; Status (SNT), Ethereum (ETH) ve Lisk (LSK) idi. Bu arada, ilk on proje Ocean Protocol (OCEAN), Cardano (ADA), Solana (SOL), Cosmos (ATOM) ve Osmosis’i (OSMO) içeriyor.

MANA, geliştirme faaliyetinde Cardano’yu geride bırakıyor

Cardano geçen yıl, GitHub’daki en yüksek geliştirme faaliyeti yaşayan altcoin projesiydi. Kurucusu Charles Hoskinson, 2022’nin başında “GitHub üzerinde bir numara olmamızın bir nedeni var” dedi. Hoskinson, bu başarının tesadüf olmadığını da söylüyor:

Bir yerde oturan birinin rastgele bir düğmeye tıklaması değil, bunun nedeni çok fazla insanın faaliyet göstermesi, çok fazla emek olması.

Cardano, 2021’de Github’daki en gelişmiş Blockchain’di

Özellikle 2022’de Cardano, Blockchain protokolleri alanında geliştirme faaliyeti açısından başı çekerken, onu Polkadot, Decentraland ve Cosmos izledi. Bununla birlikte, Aralık ayı sona ererken, özellikle Polkadot, GitHub’daki günlük geliştirme faaliyetleri açısından Cardano’yu geride bırakıyor.

MANA, on-chain metriklerde güç gösteriyor

En son Decentraland geliştirme faaliyeti, Santiment’in 30 Aralık’ta kripto borsalarında MANA arzının önemli ölçüde azaldığını ve bu yıl fiyat hareketi için iyiye işaret olabileceğini bildirmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. Kriptokoin.com olarak ayrıntılı verilere bu yazıda yer verdik. Santiment, bu tarihte 3 altcoin için şu analizlere yer vermişti:

Quant, Decentraland ve Enjin, 2022’de önemli miktarda kripto paranın borsalardan ayrıldığını gören en büyük piyasa değerine sahip projeler arasında yer alıyor. Kripto paranın geri kalanı gibi kendi fiyatları da büyük düşüş gösterse de, bunlar daha iyi bir 2023 için iyi işaretler.

Bu arada Decentraland, yıl sonu performans raporunda, 2022 yılı için platformunda piyasaya sürülen 2,7 milyon benzersiz NFT olduğunu açıkladı. Böyle bir rakamla, yıldan yıla (Yıllık), ağında basılan NFT’lerin hacminde %440’lık bir artış elde etti. Ayrıca proje aynı dönemde 143.900 adet giyilebilir NFT satarak satış hacmini %510 artırmayı başardı. Ancak, bu üstün gösteriye rağmen, MANA fiyatı düşüş serisinden bir kopuş yakalayamadı. Güncel teknik analizlere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

MANA ve Bu 9 Coine Bakın: GitHub Patlaması Yaşıyorlar!