Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda?

altco 1
altco 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arab Bank, kurumsal saklama ve muhafaza hizmetini kolaylaştırmak için popüler altcoin projesi Tezos’u seçti. Seçimi yapan İsviçre firması Arab Bank’ın bağımsız bir kardeş şirketi. Konu ile ilgili tüm detaylar Kriptokoin.com’da.

Hangi altcoin seçildi, neden?

Arab Bank İsviçre Salı günü yaptığı açıklamada, kurumlar, şirketler ve yüksek net değerli bireyler için dijital bir varlık ortamı sağlamak amacıyla stake etme, ticaret ve saklama hizmetlerini Tezos blockchaininin yerel tokenine (XTZ) entegre edeceğini duyurdu. 50 yıllık bir geçmişe sahip olan kuruluş, ekosistemin doğasında bulunan enerji tasarrufu, düşük gas ücretleri ve hızlı güncelleme hamlelerinden yararlanma umuduyla Tezos ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Arab Bank İsviçre Genel Müdürü Rani Jabban, duyurunun ardından kurumun hedefleri hakkında şu yorumları yaptı:

Dijital Varlıklar, en yüksek güvenlik standartlarına uyarken güçlü bir çeviklik gerektiren stratejimizin temel taşıdır. Misyonumuz gelenek ve en son yenilikler arasında köprü kurmaktır. Ölçeklenebilirliği, yüksek kaliteli yönetişimi ve stake olanaklarıyla Tezos, vizyonumuza mükemmel bir şekilde uyuyor.

İsviçre bankacılık kurumları, son birkaç yılda küresel kripto para faaliyetlerinin ve genel olarak dijital varlıkları benimsemesinde önde gelen öncüler haline geldi. Buna ek olarak, ülkenin düzenleme konusundaki diğer ülkere kıyasla esnek kripto para politikalarından yararlandı bankacılık sistemi.

Başka bankalarda var

Daha geçen hafta, diğer İsviçre bankacılık kurumu SEBA Bank AG, İsviçre toplu yatırım planları için birinci sınıf bir saklama hizmetini kolaylaştırmak için FINMA’dan bir CISA lisansı onayı alan dünyanın ilk dijital varlık bankalarından biri oldu.

Cointelegraph Markets’tan alınan analitik veriler, Tezos tokeninin (XTZ) bu hafta yükseliş büyümesinin devam ettiğini ve varlık için parabolik bir birkaç ayın ardından %45.50 yükseldiğini ortaya koyuyor. Bu teknik ivmenin büyük bir kısmı, platformun geçen ayki değiştirilemez (NFT) kolaylaştırmasından kaynaklanıyor. Bu hareket ABD’li müzisyen Doja Cat ile ortaklığı teşvik eden bir hareket olarak kayıtlara geçmişti.

Yukarıda yedi günlük grafiğnde de görüdüğü gibi Tezos 5,7 dolar seviyelerinden %45’eyakın bir yükseliş göstererek 8.7 dolarlara kadar yükselmişti. Yazım anında ise 7.9 dolar çevresinde görünüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Banka, Bu Altcoin ile El Sıkıştı! Fiyat Ne Durumda?