Reklamı kapat

Binance Balinaları, Torbalarını Bu Altcoinler ile Dolduruyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
6 görüntülenme
Binance Balinaları, Torbalarını Bu Altcoinler ile Dolduruyor!

Bitcoin ve altcoinler, FTX çöküşünden ağır darbe aldı. Bu krizde en fazla etkilenen altcoinlerden birisi de şüphesiz Solana (SOL) oldu. Bununla birlikte SOL fiyat düşüşü, BNB balinalarının büyük bir şekilde toplamasını sağlıyor. Ayrıca, Polygon Solana’yı çevirirken balinalar 59M MATIC’i karıştırıyor.

Solana balinaların aldığı altcoinler arasına girdi

WhaleStats’a göre, Solana (SOL), son 24 saat içinde en büyük BNB balinalarının bir kez daha en çok satın aldığı altcoinler arasına girdi. Verilere göre, bu gruptaki ilk 100 yatırımcı arasındaki ortalama alım büyüklüğü 60 SOL (1.010 dolar). Bu arada Solana’ya ek olarak, BNB balinalarının DOGE’ye ilgisi vardı. Ancak, daha küçük hacimlerde satın alıyorlar.

Balina alımı, SOL fiyatının Mart 2021’deki en düşük seviyesinden toparlandığı bir zamanda geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin 12,34 dolardan 17,8 dolara yükseldi. Göreceli olarak %45’lik bir artış gösterdi. Bununla birlikte, mevcut artış, Solana’nın FTX çöküşünün ardından gördüğü düşüşün henüz üçte birini bile kapsamıyor.

Altcoinler

En fazla düşen altcoinler arasındaki SOL’un son durumu

SOL fiyatı yatırımcıları bir rollercoaster yolculuğuna çıkardı. Resmi Solana kaynakları, Blockchain’in performansına daha fazla odaklanıyor gibi görünüyor. Daha önce, Solana Labs ekibi blok zincirinin mevcut durumunu açıklayan bir konu sunmuştu. Buna göre, Solana’nın şu anda çalışan 3.621 node’u ve 11.5 milyon aktif hesabı olan 2.160 doğrulayıcısı var. Hetzner’ın ayrılmasından sonra, Solana doğrulayıcılarının bir kısmı resmi bir ortaklığın parçası olarak Google Cloud’a taşınacak.

MATIC, FTX çökmeden önceki fiyatına geri döndü

Polygon (MATIC), bu haftanın başlarında %20’nin üzerinde düşüş yaşadı. Bununla birlikte, tüm kripto piyasasına yayılan yıkıcı FTX çöküşünden kurtuldu. FTX’in çöküşünden önce MATIC, büyük borsalarda 1,10 dolar civarında işlem görüyordu. Ancak, FTX fiyaskosunun ardından MATIC, piyasadaki diğer altcoinler ile birlikte düştü. Coingecko’daki verilere göre MATIC, Çarşamba gününün sonlarında 0,78 dolara kadar düştü.

Altcoinler

İlginç bir şekilde, altcoin talihsiz olay meydana gelmeden önceki fiyatına yükseldi. Bu doğrultuda, piyasa FTX’in sıkıntılarından kurtulduktan sonra MATIC keskin bir toparlanma kaydetti. Bu arada, dün MATIC, piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para konumunu Solana’dan aldı.   

Balinaların aldığı altcoinler arasında MATIC de var

Polygon’un büyük rallisine birkaç faktör katkı sağladı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde MATIC, balinaların büyük miktarlarda kripto parayı hareket ettirmesiyle balinalarının ilgisini çekti. Whale Alert’e göre, Polygon balinaları son 24 saat içinde 60,4 milyon dolar değerinde 59.809.478 MATIC taşıdı. Dün, anonim bir balina 26.649.286 (26,64 milyon) MATIC’i bilinmeyen bir cüzdana aktardı. İşlem sırasında kripto paralar yaklaşık 29,67 milyon dolar değerindeydi.

Ayrıca, bir Bitfinex adresinden bilinmeyen bir cüzdana 5 milyon birim MATIC (5,62 milyon dolar) çekildi.

Gün içinde Binance’den bir Crypto.com adresine 8.160.192 MATIC transferi gerçekleşti. Whale Alert, fonun o sırada 8,8 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

Buna ilaveten, anonim bir balina, Binance’den 10 milyon MATIC (10,79 milyon dolar) çekti. Ayrıca, anonim bir Polygon balinası, Polygon Plazma Köprüsü üzerinden 10,83 milyon dolar değerinde 10 milyon MATIC taşıdı.

Basın zamanında, MATIC son 24 saatte %6,2 düşüşle 1,03 dolardan işlem görüyor. Çünkü FTX iflası piyasayı yeniden aşağı çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

NYDIG Kurucusu: Bu Kripto Paralara Para Koymayın!
NYDIG Kurucusu: Bu Kripto Paralara Para Koymayın! Kripto para piyasanı sarsan FTX çöküşünden sonra yatırımcılar ve traderlar teyakkuz halinde. NYDIG’den Ross Stevens, “Bitcoin olmayan kripto paralara yatırım yapmayın” diyor. Stevens ayrıca, NYDIG’nin sürekli olarak FTX’in yanı sıra Three Arrows, BlockFi, Celsius ve benzerleriyle ortak...
Vural Erkan 4 hafta önce