Binance’deki Yapay Zeka Coinleri Analizi: Bu 12 Coine Dikkat!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
3.994 görüntülenme
Binance'deki Yapay Zeka Coinleri Analizi: Bu 12 Coine Dikkat!

Yapay zeka coinleri, blok zincir ve nesnelerin interneti (IoT) gibi teknolojiler, güçlü ve popüler teknolojiler haline geldiler. 

Dikkat edilmesi gereken yapay zeka coinleri

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, 2023’ün en iyi gelişen kripto para birimlerinden biridir. Blok zinciri tabanlı bu platform, ‘özerk ekonomik aracılar’ olarak adlandırdığı şeyi oluşturmak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanır. Bu aracılar, çeşitli yollarla kar elde etmek için bireyler adına hareket eder.

Fetch’in esnekliği onu inanılmaz derecede güçlü kılar. Otonom ekonomik aracılar, gelecekteki merkezi olmayan pazarların temelini oluşturabilir veya Nesnelerin İnterneti’ndeki cihazların bağlanmasına yardımcı olabilir. Kriptokoin.com verilerine göre FET anlık olarak 0.46 dolardan işlem görmektedir.

Numéraire (NMR) 

Numeraire, San Francisco merkezli bir hedge fonu olan Numerai’ye güç veren benzersiz bir yapay zeka kripto para birimidir. Numerai, profesyonel hisse senedi analistleri tarafından yönetilmez, bunun yerine borsa hakkında tahminler yapmak için NMR token sahiplerine güvenir.

NMR sahipleri her hafta bir veya daha fazla hisse senedi hakkında tahminlerde bulunabilir. Tahmin yapmak için istedikleri metriği kullanabilirler, ardından Numerai’ye bir kayan yazı sembolü ve hedef fiyat gönderebilirler. Numerai, kullanıcıların tüm tahminlerini ezmek ve en iyileri üzerine gerçek dünya bahisleri yapmak için yapay zekayı kullanır. NMR ise anlık olarak 21.6 dolardan işlem görmektedir.

Cortex (CTXC) 

Cortex, AI’nın işlevselliğini akıllı sözleşmelere getirmeyi amaçlayan, Ethereum üzerine inşa edilmiş yeni bir kripto projesidir. Cortex ile kullanıcılar, akıllı sözleşmelere dahil etmek için AI modelleri satın alabilirler.

Bu, Ethereum’daki mevcut akıllı sözleşmelerle mümkün olandan çok daha fazla işlevsellik sağlar. Cortex’in ağı kullanılarak oluşturulan yapay zeka destekli dApp’ler, oynayarak kazanılan kripto oyunlarından kripto kredilendirmeye ve yapay zeka tarafından yönetilen stablecoin’lere kadar her şey için kullanılabilir. CTXC ise 0.27 dolardan işlem görmektedir.

Ocean Protocol (OCEAN) 

Ocean Protocol (OCEAN), veri sağlayıcılar ve AI model geliştiricileri arasında büyük veri kümelerinin değişimini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir AI kripto para birimidir. Platform, geliştiricilerin modellerini eğitmek ve çalıştırmak için ihtiyaç duydukları veri kümelerini elde etmelerini çok daha kolay ve ucuz hale getirirken, veri sağlayıcılar da verilerinden para kazanır.

Platform, veri kümelerinin tokenleşmesine izin vererek çalışır. Bir kez tokenize edildikten sonra kolayca değerlenebilir ve satın alınabilir veya satılabilirler. OCEAN anlık olarak 0.41 dolardan işlem görmektedir.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, yapay zeka algoritmalarının alım satımına adanmış bir çevrimiçi pazar yeridir. Bu merkezi olmayan pazarın amacı, yapay zeka uygulamaları oluşturan ve bunlardan para kazanmak isteyen araştırmacıları, paradan tasarruf etmek ve operasyonlarını iyileştirmek için yapay zeka algoritmaları kullanmak isteyen işletmelerle buluşturmaktır.

Başlangıç ​​olarak, SingularityNET’in pazarı 3 farklı kategoride yapay zeka algoritmalarını destekler: bulut robot teknolojisi, biyomedikal araştırma ve siber güvenlik. SingularityNET’in arkasındaki ekip sonunda daha fazla kategori eklemeyi ve hatta platformdaki alıcıları ve satıcıları otomatik olarak eşleştirmek için yapay zekayı kullanmayı planlıyor. AGIX anlık olarak 0.53 dolardan işlem görmektedir.

The Graph (GRT)

2023’ün ilk çeyreğinin en iyi performans gösterenlerinden biri olan The Graph, en popüler Ethereum uygulamalarından bazılarını destekleyen güçlü bir blockchain indeksleme protokolüdür. Decentraland gibi metaverse projeleri ve Uniswap ve AAVE gibi dApp’ler blok zinciri verilerini etkili bir şekilde endekslemek ve almak için Graph’a güvenerek son kullanıcının deneyimini kolaylaştırır.

GRT, The Graph ekosisteminin temel taşıdır. Çeşitli ağ katılımcılarını teşvik eder ve protokolün doğru çalışmasını sağlar. Sonuç olarak, Ethereum’da veri indeksleme hizmetlerine ihtiyaç duyan büyük ölçekli uygulamalar, token talebini artıran GRT’yi gerektirir. GRT ise anlık olarak 0.15 dolardan işlem görmektedir.

iExec RLC (RLC) 

iExec RLC, son derece kazançlı bulut bilgi işlem pazarını hedefleyerek yatırım yapılacak en iyi yapay zeka kripto projeleri listesinin başında yer alıyor. iExec platformu, merkezi olmayan bilgi işlemde kullanılan çok çeşitli hizmetlere ve kaynaklara erişim sağlayarak bulut bilişimi yeniden keşfediyor.

Farklı veri türlerine, uygulamalara ve bu varlıkları kullanmak için gereken işlem gücüne isteğe bağlı erişim sağlar ve tümü gelişmiş dağıtılmış defter teknolojisi ile güvence altına alınır. RLC anlık olarak 1.97 dolardan işlem görmektedir.

Covalent (CQT)

Web3 veri sağlayıcısı Covalent (CQT), kısa bir süre önce, NodeReal’in altyapısından ve Covalent’in veri havuzundan yararlanan geliştiriciler için ücretli bir hizmet olan Premium Balance API’nin piyasaya sürülmesiyle blockchain altyapı sağlayıcısı NodeReal ile olan çalışmalarının genişletildiğini duyurdu. CQT, anlık olarak 0.17 dolardan işlem görmektedir.

Phoenix Global (PHB) 

Phoenix (PHB), yapay zeka (AI) ve gizlilik odaklı web3 uygulamaları geliştirmek ve barındırmak için tasarlanmış bir dizi teknoloji sunan bir blockchain platformudur. Phoenix’in kendi Katman 1 blok zinciri vardır ve ayrıca büyük AI uygulamalarını ölçeklendirmeye yardımcı olmak için bir Katman 2 çözümüne sahiptir.

Platformun Katman 1 zinciri, Ethereum sanal makinesi (EVM) ile uyumludur ve Ethereum, BNB Smart Chain ve Tron gibi birden çok zincir arasında köprü kurulabilir. PHB anlık olarak 1.39 dolardan işlem görmektedir.

Phala Network (PHA)

Phala Network, kullanıcıların verilerini güvenli bir şekilde depolamasını, işlemesini ve yönetmesini sağlayan merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem platformudur. Platform, Kusama ağı üzerinde çalışır ve Polkadot ve Kusama ile uyumlu bir yönetişim mekanizması kullanır. Bu mekanizma, payın çoğunluğunun her zaman ağa hükmedebilmesini sağlar ve zaman içinde kesintisiz evrime izin verir. PHA, anlık olarak 0.17 dolardan işlem görmektedir.

VIDT DAO (VIDT)

VIDT DAO (VIDT), NFT oluşturma platformu ve hibrit blok zinciri ağı olan bir platformdur. VIDT, kullanıcıların ağ üzerinde rahat bir şekilde etkileşime girmesi için farklı entegrasyonlardan yararlanmaktadır. VIDT, anlık olarak 0.04 dolardan işlem görmektedir.

Dock (DOCK)

Yapay zeka coinleri arasında son olarak Dock Network, özellikle çok personele sahip şirketlerin çalışanlarını yönetmede ve güvenliklerini sağlamada kullandıkları kimlik doğrulama ve biyometrik kimlik gibi verilerin blok zincir teknolojisi ile akıllı sözleşme olarak yapılmasını sağlamaktadır. DOCK anlık olarak 0.02 dolardan işlem görmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Şirketi: Türklerin Aldığı Bu 4 Altcoin Yükselmeyecek!
Finans Şirketi: Türklerin Aldığı Bu 4 Altcoin Yükselmeyecek! Yılın ilk iki ayında büyük bir kripto rallisi, birçok altcoin için yükseliş anlamına geldi. Ancak her coin aynı miktarda artmadı. Bitcoin ve Ethereum gibi piyasanın önde gelen coin’leri sırasıyla yüzde 40,91 ve yüzde 36,24 artarken, Solana gibi...
Aslı Dinçer 3 hafta önce