Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin’i Hızla Delist Ediyor!

Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin'i Hızla Delist Ediyor!
Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin'i Hızla Delist Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX’in çöküşünden sonra borsanın yerel tokeni FTX Token (FTT), neredeyse değerinin tamamına yakınını kaybetti. Öyle görünüyor ki kripto para borsalarının tokene ilişkin umudu kalmadı. Çünkü, popüler Bitcoin borsalar, trade platformlarından FTX Token paritelerini liste dışı bırakıyor. Bu doğrultuda Binance, BitMEX ve KuCoin, FTT paritelerini kripto borsa platformlarından kaldırdı.

Büyük Bitcoin borsaları FTT paritelerini delist ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX çöküşü, piyasaya olan güveni ciddi anlamda yıktı. Piyasayı şaibeli getirdiği için kripto endüstrisinde kargaşaya neden olmaya devam ediyor. Çeşitli Bitcoin borsaları FTX Token (FTT)’yi platformlarında listeden çıkarıyor. Bununla birlikte, CoinMarketCap verilerine göre ilginç bir şekilde token fiyatı günlük bazda %37,47 artış kaydetti. Basın zamanında FTT, 1,86 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Kripto borsası Binance yaptığı duyuruda, FTT/BTC, FTT/BNB, FTT/ETH ve FTT/USDT trade paritelerini, paritelerin son incelemelerini geçemediğini öne sürerek platformundan kaldırdığını duyurdu. Ancak borsa, FTT/BUSD paritesinin borsasında hala mevcut olduğunu kaydetti.

Karar, topluluk üyelerinin tokeni liste dışı bırakma taleplerini takip ediyor. Influencer Cevo, bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu FTT’ye karşı derhal harekete geçmeye çağırdı. Bu doğrultuda, borsa müşterilerini korumak için FTX ile ilgili her şeyin listeden çıkarılmasını önerdi.

Bu arada Binance dışında BitMEX, FTT’ye bağlı kalıcı takas sözleşmelerini listeden çıkardı. Buna FTT/USD ve FTT/USDT pariteleri de dahil. Borsa, listeden çıkarma nedeni olarak paritelerin spot trade’indeki azalmayı gösterdi. BitMEX gibi, KuCoin de KuCoin Future üzerindeki FTT/USDT kalıcı sözleşmesini listeden çıkardı. Bu arada Zipmex, FTT’yi 22 Kasım 2022’de listeden çıkaracağını duyurdu. Ancak para çekme işlemlerini 14 Şubat 2023’e kadar açık bırakacağını da belirtti.

Bitcoin

Sam Bankman-Fried, Twitter’dan tuhaf paylaşımlar yapıyor!

FTX krizinin başlamasından günler sonra, eski CEO’su Sam Bankman-Fried, çeşitli şifreli mesajları tweetleyerek kripto topluluğu içinde çılgın teorileri ve spekülasyonları kendine çekti. Bazıları, tweet’lerin Bankman-Fried tarafından mahkemeye çıkarılırsa delilik iddiasında bulunarak potansiyel olarak bir savunma yapma eylemi olabileceğini teorileştirdi.

FTX dolandırıcılığının gün ışığına çıkarılmasının ardından The New York Times, Bankman-Fried ile bir röportaj yaptı. Eski FTX CEO’su herhangi bir pişmanlık belirtisi göstermedi. Ayrıca, eylemlerini görünüşte savunmaya devam etti. Bu yüzden de Twitter’dan ciddi eleştiriler aldı. Birçoğu, ana akım medya kuruluşunu iddia ettiği mali suçlar etrafındaki anlatıyı değiştirmeye çalışmakla eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin’i Hızla Delist Ediyor!