Reklamı kapat

Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin’i Hızla Delist Ediyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
161 görüntülenme
Popüler Bitcoin Borsaları O Altcoin'i Hızla Delist Ediyor!

FTX’in çöküşünden sonra borsanın yerel tokeni FTX Token (FTT), neredeyse değerinin tamamına yakınını kaybetti. Öyle görünüyor ki kripto para borsalarının tokene ilişkin umudu kalmadı. Çünkü, popüler Bitcoin borsalar, trade platformlarından FTX Token paritelerini liste dışı bırakıyor. Bu doğrultuda Binance, BitMEX ve KuCoin, FTT paritelerini kripto borsa platformlarından kaldırdı.

Büyük Bitcoin borsaları FTT paritelerini delist ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX çöküşü, piyasaya olan güveni ciddi anlamda yıktı. Piyasayı şaibeli getirdiği için kripto endüstrisinde kargaşaya neden olmaya devam ediyor. Çeşitli Bitcoin borsaları FTX Token (FTT)’yi platformlarında listeden çıkarıyor. Bununla birlikte, CoinMarketCap verilerine göre ilginç bir şekilde token fiyatı günlük bazda %37,47 artış kaydetti. Basın zamanında FTT, 1,86 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Kripto borsası Binance yaptığı duyuruda, FTT/BTC, FTT/BNB, FTT/ETH ve FTT/USDT trade paritelerini, paritelerin son incelemelerini geçemediğini öne sürerek platformundan kaldırdığını duyurdu. Ancak borsa, FTT/BUSD paritesinin borsasında hala mevcut olduğunu kaydetti.

Karar, topluluk üyelerinin tokeni liste dışı bırakma taleplerini takip ediyor. Influencer Cevo, bir tweet’te Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu FTT’ye karşı derhal harekete geçmeye çağırdı. Bu doğrultuda, borsa müşterilerini korumak için FTX ile ilgili her şeyin listeden çıkarılmasını önerdi.

Bu arada Binance dışında BitMEX, FTT’ye bağlı kalıcı takas sözleşmelerini listeden çıkardı. Buna FTT/USD ve FTT/USDT pariteleri de dahil. Borsa, listeden çıkarma nedeni olarak paritelerin spot trade’indeki azalmayı gösterdi. BitMEX gibi, KuCoin de KuCoin Future üzerindeki FTT/USDT kalıcı sözleşmesini listeden çıkardı. Bu arada Zipmex, FTT’yi 22 Kasım 2022’de listeden çıkaracağını duyurdu. Ancak para çekme işlemlerini 14 Şubat 2023’e kadar açık bırakacağını da belirtti.

Bitcoin

Sam Bankman-Fried, Twitter’dan tuhaf paylaşımlar yapıyor!

FTX krizinin başlamasından günler sonra, eski CEO’su Sam Bankman-Fried, çeşitli şifreli mesajları tweetleyerek kripto topluluğu içinde çılgın teorileri ve spekülasyonları kendine çekti. Bazıları, tweet’lerin Bankman-Fried tarafından mahkemeye çıkarılırsa delilik iddiasında bulunarak potansiyel olarak bir savunma yapma eylemi olabileceğini teorileştirdi.

FTX dolandırıcılığının gün ışığına çıkarılmasının ardından The New York Times, Bankman-Fried ile bir röportaj yaptı. Eski FTX CEO’su herhangi bir pişmanlık belirtisi göstermedi. Ayrıca, eylemlerini görünüşte savunmaya devam etti. Bu yüzden de Twitter’dan ciddi eleştiriler aldı. Birçoğu, ana akım medya kuruluşunu iddia ettiği mali suçlar etrafındaki anlatıyı değiştirmeye çalışmakla eleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple İçin Kritik Gelişme: Balinalar Çılgınca XRP Aldı!
Ripple İçin Kritik Gelişme: Balinalar Çılgınca XRP Aldı! Kripto borsası Coinbase, ‘Ripple Fair Notice Defense’in desteğiyle Amicus Brief’ini mahkemeye sundu. Bu arada balinalar, cüzdanlarına 139 milyon XRP ekledi. Bu önemli gelişmeler, XRP için katalizör oldu fiyat sıçradı. Ayrıca Ripple, yaklaşık 1 trilyon dolarlık potansiyel değere...
Vural Erkan 2 hafta önce