Reklamı kapat

Bitcoin ve Ethereum: Haftaya Bu Rakamlara Hazırlanın!

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Kripto analisti Tony M’ye göre, Bitcoin (BTC) düşüş sinyalleri Ağustos ayının son günlerinde devam ediyor. Analist, bunun muhtemelen sonbahar boyunca BTC’yi neyin beklediğini bildirdiğini söylüyor. Bu arada analiste göre, cazip indirime rağmen, teknikler Ethereum (ETH)’nin biraz daha düşeceğini gösteriyor. Tony M’nin, Bitcoin ve Ethereum analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Bitcoin fiyatı başka bir ayı eğilimi gösteriyor”

Bitcoin fiyatı, geçen haftaki 25.211 doların kısa bir süreliğine kurulmasından bu yana %20 düştü. %20’lik düşüş, ayıların psikolojik 20.000 dolarlık bariyeri başarıyla geçmesine neden oldu. Eylül ayının dört yıl üst üste Bitcoin fiyatı için ayı piyasası ortamları ürettiği için traderlar kenara çekilmeyi düşünmek isteyebilir. Bitcoin’in ay sonu düşüşü, muhtemelen art arda 5. yılın yakın olduğunu ima ediyor.

Bitcoin, şu anda açık artırmada 19.992 dolardan el değiştiriyor. Binance’in değişim metriklerine göre, Hacim Profili Göstergesinde piyasaya yoğun miktarda işlem geldi. Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi hala yeterli tampon alanına sahip. Her iki gösterge birleştirildiğinde, muhtemelen henüz bir piyasa dibinin oluşmadığı fikrini garanti ediyor.

Bitcoin
BTC aylık grafik

Geçen hafta, 23.125 dolar giriş noktası ve 27.000 dolar geçersizlik seviyesi olan bir düşüş trade tezi yayınlandı. Öngörülen harekete katılan traderlar, 0,8X risk sermayesi kârında. Ay sona ermeden önce herhangi bir son dakika likidite avını önlemek için geçersiz kılma 27.000 dolarda kalıyor.

“Ethereum fiyatı değer kaybediyor”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider altcoin, psikolojik 1.500 dolar seviyesinden destek kaybetti. O zamandan beri, Ethereum fiyatı bu hafta sonu yatırımcıları ilgilendiriyor. Ayılar tarafından kurulan keskin, azalan aşağı yönlü mum, birçok yatırımcının önüne atlamak istemeyeceği hareketli bir yük treni.

Ethereum fiyatı şu anda Ağustos 2028 Pazar günü 1.484 dolardan açık artırmaya çıkıyor. Göreceli Güç Endeksi’nin düşmek için biraz daha fazla tampon alanı var. Bu da keskin tasfiyenin ortasında piyasa dibinin henüz gerçekleşmediği fikrini akla getiriyor. Ek olarak, Hacim Profili Göstergesi geçen hafta 19 Ağustos’ta bir artış gösterdi. Boğalar henüz eşit veya daha fazla hacimle misillemeli bir işlem gününü eşleştiremedi.

Ethereum
Ethereum 2 günlük grafik

Bu nedenle, traderlar, muhtemelen aksini iddia eden daha fazla kanıt olana kadar ayı teziyle aynı hizaya gelecek. ETH fiyatı, piyasa koşulları devam ederse 1.400 dolara ve potansiyel olarak 1.320 dolara işaret ediyor. Ayı tezinin geçersiz olması için 1.750 doların üzerinde bir kapanış mumu gerekiyor. Boğalar bu seviyeyi aşabilirse, 2.000 dolara geri dönmesi mümkün. Bu da mevcut Ethereum fiyatından %36’lık bir artış anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Solana Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken 4 Şey! Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Solana (SOL) bir Katman 1 blockchain’idir. Ayrıca benzerleri arasındaki en popüler blockchain’lerden biridir. Popüler altcoin SOL ise piyasa değerine göre en büyük 9. altcoin olarak yerini alıyor. Ayrıca, Solana şu anda NFT...
Hakan Karaca 29 Ağustos 2022