Elon Musk Yine Sahnede: Bu Altcoin Büyük Oynayabilir!

Elon Musk Yine Sahnede: Bu Altcoin Büyük Oynayabilir!
Elon Musk Yine Sahnede: Bu Altcoin Büyük Oynayabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk Twitter’ı devralınca, kripto piyasasını bir heyecan dalgası sardı. Dogecoin topluluğu, diğerlerinin yanı sıra Twitter abonelik hizmetleri gibi hizmetlerde ödemeler için DOGE’nin potansiyel kullanımı konusunda iyimser. Bu arada, Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, Twitter’ı Web3’e nasıl dahil edebileceklerini tartışmak için Elon Musk’a ulaşmak istiyor. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

“Elon Musk, oyun değiştirici olarak DOGE’yi kullanabilir!”

Meme coin, Elon Musk’ın Twitter’ı resmi olarak devralmasının ardından son birkaç günde muhteşem bir hamle yaptı. Dalgalanma etkisiyle, tüm kripto piyasası geçen hafta bir ralliye tanık oldu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, her zaman DOGE’nin büyük bir destekçisi oldu. Bu kapsamda, meme-coin’i Tesla ödemelerine entegre etmeye çalıştı. Bu yılın Mayıs ayında Musk, müşterilerin artık Dogecoin ile Tesla ürünlerini satın alabileceklerini söyledi.

Bu arada Twitter, Musk’ın ortadan kaldırmaya çalıştığı trollerin ve botların yaygın varlığı nedeniyle eleştiriler alıyor. Raporlar, Musk’ın Twitter’daki Mavi doğrulama işareti için ayda 20 dolar ödemeyi planladığını öne sürdü. Ancak görünen o ki pek çok insan Mavi doğrulama işareti için ödeme yapmak istemiyor.

Elon Musk

‘İçerik denetleme, sorun değil!’

Bu bağlamda Amerikalı yazar Walter Isaacson, Twitter’da abonelik ücretinin getirilmesinin birçok sorunu çözebileceğini söylüyor. Bu hareketin sosyal medya platformunda daha az sayıda bot ve trolle sonuçlanabileceğini kaydediyor. CNBC’ye konuşan yazar, Twitter’ın daha medeni ve güvenilir bir platforma dönüşmesinin mümkün olduğunu vurguluyor.

Walter Isaacson, Musk’ın en büyük sorununun içerik yönetimi değil, iş modeli olduğunu söylüyor. Twitter’da gerçekten işe yarayan bir iş modelini nasıl yaparsınız sorusunun cevabını da ekliyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Musk, Twitter’ın içerik denetleme sorununu Twitter botlarına odaklanarak çözme ihtiyacı konusunda sesini yükseltti. Bu yüzden yazar, Musk’ın daha önce Twitter için abone geliri elde etmenin yollarından bahsettiğini hatırlatıyor. Bu bağlamda Isaacson, şu açıklamayı yapıyor:

Kullanıcı doğrulamasına ulaştığınızda ve çok sayıda kullanıcı bir miktar abonelik ücreti ödediğinde, daha az trol, çok daha az bot ve biraz daha medeni ve güvenilir bir içerik akışına sahip olursunuz.

Elon Musk

CZ’nin Twitter’ı Web3’e dahil etme planları

Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’a sosyal medyayı Web3 çağına taşımak için yardım etmeye istekli olduğunu söylüyor. CZ, 31 Ekim’de CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda, Binance’in Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar katkıda bulunduğu anlaşmadan bahsediyor. CZ ayrıca, Twitter’ın girişimcilik ve dünya çapında özgür konuşma için önemli bir platform olması nedeniyle satın almayı desteklediğini vurguluyor. Ek olarak, Twitter’ı “oldukça yoğun” kullandığını kaydediyor. Bu bağamda CZ, şu açıklamayı yapıyor:

Konu ifade özgürlüğü olduğunda kriptonun masada oturduğundan emin olmak istiyoruz. Twitter’ı Web3’e getirmeye yardımcı olmak istediğimiz gibi daha taktik şeyler de var.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, kripto para piyasasına güçlü bir ilgi duyuyor. Bu nedenle Binance’in desteği sürpriz değil. CZ, sözlerine şöyle devam ediyor:

Üyelik için ücretlendirme vb. gibi acil sorunların çözülmesine yardımcı olmak istiyoruz. Bunu, ödeme aracı olarak kripto paraları kullanarak, çok kolay ve küresel olarak yapmak mümkün.

Elon Musk Twitter’ı satın alınca büyük umutlar doğdu!

Yakın tarihli bir analize göre Musk, son yıllarda kriptodan bahseden en çok beğenilen tweetlerin yazarı. Dogecoin fiyatı, Musk’ın bundan bahseden tweet’lerinin bir sonucu olarak daha önce yükselmişti. Elon Musk’ın resmen Twitter’ı devralması sürecinde DOGE, bir haftada %115 artış kaydetti. Böylece, 5 ayın en yüksek seviyesini geri aldı.

Özellikle Musk’ın DOGE’yi Twitter’da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kullanımında olduğu gibi bir bahşiş mekanizması olarak kullanacağı beklentisi var. Bunun nedeni, endüstrinin Elon’un köpeklerden ilham alan meme-coin’i ne kadar sevdiğini bilmesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk Yine Sahnede: Bu Altcoin Büyük Oynayabilir!