Binance’e Girdi ve Fırladı: Bonfida (FIDA) Nedir?

765277 top business wallpapers 2000x1333 picture 1
765277 top business wallpapers 2000x1333 picture 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kısa süre önce Bonfida (FIDA)’yı listelediğini duyurdu. Borsa, FIDA/BTC, FIDA/BNB, FIDA/BUSD ve FIDA/USDT işlem çiftleri için ticareti etkinleştirdi. Binance’e giren kripto para güçlü yükseldi. Bu listelemeyle dikkatleri üzerine çeken altcoin projesi, Bonfida (FIDA) nedir? sorusunu gündeme taşıdı. Kriptokoin.com olarak, bizde sizler için Bonfida (FIDA) nedir? sorusuna detaylı yanıt aradık… Birlikte projeyi inceleyelim…

Bonfida (FIDA) nedir?

Bonfida (FIDA) nedir? Bonfida, Serum, Solana ve Serum DEX’te aktif olarak ticaret yapan büyüyen kullanıcı tabanı arasındaki boşluğu dolduran eksiksiz bir ürün paketi sunar. Serum GUI olarak platform, ekosisteme ilk Solana veri analitiğini getiriyor ve Bonfida’yı Ethereum DeFi ekosistemindeki önde gelen oyuncuları çoğaltmak için tek duraklı bir çözüm haline getirmeyi hedefliyor. 

Bonfida API şu anda kripto para birimi endüstrisindeki en büyük piyasa yapıcılarından bazıları tarafından kullanılıyor ve kullanımda her hafta %25’in üzerinde artışla etkileyici bir büyüme yaşadı. Bonfida, Solana üzerine kurulmuş bir ekosistemdir. FIDA tokeni, tüm ürünler ve ücretlerinin FIDA tokenine değer kattığı Bonfida platformunun yerel parasıdır. FIDA ayrıca ücret indirimleri, bahis ödülleri ve yönetim için de kullanılır.

Bonfida (FIDA) nasıl bir piyasada?

Bonfida, açık kaynaklı Serum ticaret protokolü üzerine kurulmuş ve ayrıca Solana Blockchain’i tarafından desteklenen, merkezi olmayan vesayetsiz bir borsadır.  Kilitli toplam değerinin (TVL) yükselişinin kanıtladığı gibi, DeFi’nin büyüdüğüne şüphe yok. Geleneksel finans sektörü DeFi’ye geçtiğinde, bu potansiyel olarak trilyon dolarlık bir sektör haline gelebilir. Sonuç olarak, kullanıcı neredeyse bir milyar artmış olacak ve bu da mevcut Blockchain’ler için ciddi sorunlara neden olabilir.

Mevcut zincirin çoğu, birkaç yıl boyunca tam olarak işlevsel olması muhtemel olmayan Ethereum 2.0 dışında, getirileri geliştirmeye hazırlıksız görünüyor. Bununla birlikte, nispeten bilinmeyen ancak zincir üstü sipariş defterlerinin kullanımında pek çok olasılığı barındıran bir Blockchain varsa, o da Solana’dır. Solana ağı, hızlı bir yürütme hızına ve düşük maliyetli ücretlere sahip. Ancak bu avantajlara rağmen, birçokları için hala oldukça garip. Bonfida, kullanıcılarının merkezi olmayan bir borsaya (DEX) erişmesine ve ayrıca Solana’nın potansiyelinden yararlanmasına izin vererek bunu düzeltir.

Ekip ve projenin detayı

Proje, kripto endüstrisinde uzmanlardan oluşan bir ön, arka uç ve Blockchain geliştirme uzmanlarından oluşan bir ekip olan Bonfida Vakfı tarafından inşa edildi. Ekip, topluluk oluşturma ve mükemmel müşteri hizmetleri sağlama konusunda da uzmandır. Ekip, kripto alanında edindiği deneyimlerin yanı sıra analitik ve mühendislik alanında da oldukça rahat. Vakfın lider ürünü Bonfida, DEX‘lerin bazı tanınmış merkezi borsalar kadar sağlam ve güçlü olmasını sağladığı için haftalık talep artışı gördü.

Bonfida Serum GUI

Bonfida’nın uzun vadeli hedefi, Serum GUI’nin lider ürünü olarak kalmaktır. Şu anda Bonfida, Serum kullanıcısının tüm ihtiyaçlarını sağladığı için mevcut en iyi GUI olma prestijine sahiptir. Platform ayrıca kullanıcı dostu bir arayüz ekler. Kullanıcı tabanını daha da artırmak için Bonfida aşağıdaki şaşırtıcı özellikleri sunmayı planlıyor:

  • Kullanıcılara özel pazarlara ve listelere erişim izni verir

Bonfida, Serum’da özel pazarlar listelemeyi planlıyor. Bu listeler FIDA sahipleri tarafından yönetilecek. Platform ayrıca Alameda Research ve diğer platformlar gibi diğer platformlarla kurduğu ilişkiler yoluyla bu pazarlara likidite getirmeyi de planladı.

  • Gelişmiş bir zincir üstü sipariş türü

Şu anda sadece iki emir türü vardır: limit ve piyasa. Bonfida, Serum üzerinde bir kar ve zarar stoploss emri oluşturarak daha da ileri gitmeyi hedefliyor. Platform ayrıca, platform kullanıcılarının özelliği kullanabilmek için FIDA varlıklarını stake etmelerini gerektiren hem on-chain hem de off-chain sipariş türleri sunmayı hedefliyor.

  • TradingView grafikleri aracılığıyla sipariş yerleşimleri

TradingView grafiklerinin on-chain verilerle geliştirildiği ilk platform Bonfida’dır.  Bu hizmet, kimilerine göre önümüzdeki yıllarda borsalar için vazgeçilmez olacak. Ancak, özellikle grafikler üzerinden sipariş yerleşimleri ve grafikteki pozisyon çizgisi söz konusu olduğunda, yapılması gereken bazı iyileştirmeler var. Bu iyileştirmeler yapıldığı anda, kullanıcılar TradingView grafiği aracılığıyla yeni ve sınırsız bir ticaret fırsatına erişebilecekler.

  • İki ticaret modunun geliştirilmesi

Bonfida, iki ticaret modu oluşturarak Serum ekosistemine girmenin önündeki engelleri azaltacak: gelişmiş ve temel. Gelişmiş ticaret modunda, kullanıcılar mevcut ticaret modunu Bonfida botları ve gelişmiş emir türleri gibi daha gelişmiş özelliklerle deneyimleyebilecekler. Öte yandan, temel ticaret modu dönüştürme işlevine odaklanacakt. 

  • GUI ücretleri

Gerçek, Bonfida’nın iş modelidir. Ücretler üzerine kuruludur ve GUI’sinde tamamlanan siparişlerden üretebilecek. Tüm bu ücretler daha sonra bir FIDA alımına veya yanmasına gider. Ne olursa olsun, ücretlerin kullanımı FIDA sahiplerinin ayrıcalığı olarak kalacak.

DOGE, Tesla ve Apple'ı Geçtiler: Bu 6 DeFi Coin'i Destansı Yükseldi!

Serum API’si

Bonfida’nın arka ucu, Serum için zincir üzerinde meydana gelen tüm işlemleri saklamasına izin verir. Bu saklanan işlemler daha sonra Coingecko gibi büyük kripto firmaları tarafından kullanılan verileri sağlamak için kullanılır. Buna göre Bonfida, Web 2.0 ve Solana Blockchain’i arasındaki boşluğu kapatmak için de çalışıyor. Platform, bir Serum sipariş yerleştirme API’si oluşturarak bunu başarabilecek. Bunu yapmak için FIDA’nın riske atılması bekleniyor.

Token Bonfida (FIDA) nedir? Nerelerde kullanılır?

Sistemi etkin bir şekilde büyütmek ve mükemmel kullanıcı deneyimi için Bonfida’nın çalışmasında önemli bir rol oynayacak yerel bir token’a ihtiyaç vardır. FIDA bunun için var. FIDA, tokenlerin çoğunun minimum bir yıl olmak üzere uzun vadeli kilitlenmesi ve diğerlerinin %90’ından fazlasının dört yıl boyunca kilitlenmesi anlamında piyasadaki ortalama tokenden oldukça farklıdır. Tokenin arzda sınırlı bir yüzdesi olduğundan, tokenin net satıcı olarak hareket edebilecek büyük sahipleri olmayacak. Bu tokenin kullanım durumları şunlardır:

  • FIDA tokeni, Bonfida’daki net ücretlerin %95’ini yönetecek. Bu ücretler satın almak veya yakmak için kullanılabilir.
  • FIDA, VIP API, Bonfida Botları ve DEX‘e erişim izni vermek, Solible listelerine erişim ve çok daha fazlası gibi işlemleri gerçekleştirmek için kullanılabilir.
  • Staking FIDA, kullanıcılara olağandışı çözülebilir pazarlara, gelişmiş pazar analizlerine vb. erişim sağlar.
  • Ayrıca, sahiplerinin belirli Bonfida parametrelerinde oy kullanmalarına izin verecek bir yönetim tokeni olarak da kullanılabilir.

Sonuç

Bu makalede Bonfida (FIDA) nedir? sorusuna yanıt aradık. Bonfida, Serum GUI’deki lider üründür. Serum ticaret protokolü üzerine kurulu velayetsiz bir DEX’tir ve Solana Blockchain’i tarafından desteklenmektedir. Platform, kendisine özgü bir dizi özellik aracılığıyla Serum, Solana ve ortalama kullanıcı arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’e Girdi ve Fırladı: Bonfida (FIDA) Nedir?