Tahmin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!

Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!
Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP, anahtar sinyal ortaya çıktıkça boğa işaretleri gösteriyor. Bununla birlikte XRP ve bu 4 altcoin için de büyük dalgalar görülebilir.

XRP grafiğinde ilginç olay

Twitter’da Bay Huber adıyla anılan bir kripto meraklısı, XRP grafiğindeki ilginç bir olaya dikkat çekti. Bitfinex kripto borsasında haftalık bir XRPUSD kısa grafiği yayınladı ve ilk kez XRP kısalarının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığına dikkat çekti. Yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘İyi bir haber ister misiniz? XRP short’ları var olduklarından beri ilk kez tüm zamanların en düşük seviyesini gördü.’

Bir trader, bir varlığı daha sonra geri almak veya daha düşük bir fiyattan karşılamak için ilk kez sattığında, bir ‘kısa’ veya ‘kısa pozisyon’ yaratılır. Bir trader, bir varlığın fiyatının yakın vadede düşebileceğini düşündüğünde, bu varlığı açığa satmaya karar verebilir.

Bu nedenle, tüm zamanların en düşük seviyesindeki XRP satışları olumlu bir gösterge olabilir. Coinglass’tan alınan veriler, borsalardaki XRP fonlama oranlarının nötr ile pozitif arasında kaldığını gösteriyor. Fonlama oranlarının, piyasa katılımcılarının genel duyarlılığını ve piyasanın geleceğine ilişkin beklentilerini yansıtması amaçlanmaktadır.

XRP topluluğu arasında, Ripple-SEC davasının olumlu bir şekilde çözülmesi umutları çoktur. 2022’de, genellikle Ripple davasıyla ilgili güncellemeler yayınlayan James K. Filan, hakimin 31 Mart 2023’te veya öncesinde bir karar verebileceğini tahmin ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kararın 2023’ün ilk yarısında gelebileceğini tahmin etti. Kriptokoin.com verilerine göre XRP, son 24 saatte %4,3 düşüşle ve 0,378 dolardır.

Bu altcoin kimlik hizmeti başlattı

ZK Kanıtlarının yardımıyla Polygon, kişisel bilgileri ifşa etmeden kullanıcı kimlik bilgilerini doğrulayabilen bir Web3 kimlik hizmeti başlattı. Resmi sürüm, Polygon ID kullanımının, merkezi borsalar, izin verilen DeFi protokolleri ve rampaları açıp kapatmayı kolaylaştıran itibari para ödeme ağ geçitleri için gerekli olan ‘Müşterini Tanı (KYC)’ süreci gibi uyumluluk kullanım durumlarında avantajlı olabileceğini belirtiyor.

Ayrıca e-ticaret platformları için müşteri kabulünde, şifresiz oturum açmada, bankalar tarafından yetersiz teminatlandırılmış kredi verme yöntemi olarak kullanımda ve merkezi olmayan özerk kuruluşlarda (DAO’lar) kullanımda da uygulanabilir. Ek olarak Polygon’un cüzdanı ile birlikte kullanılabilir.

Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!

Bu, Polygon ID kullanan firmaların artık kullanıcı verilerinin bakımıyla ilgili sorunlarla baş etmek zorunda kalmayacağı anlamına gelebilir. Bireyler için bu, kendi kimlikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanın yanı sıra, kamu ve ticari kuruluşlar tarafından yöneltilen sorulara yanıt vermek için kişisel verilerini kullanma biçiminde daha fazla serbestlik anlamına gelir.

Polygon Labs’ın arkasındaki teknik ekip, tanımlama araç takımı teknolojisini bu ayın sonuna doğru piyasaya sürülmesi planlanan Polygon zkEVM’ye dahil etti. Polygon topluluğu bu yeni gelişmeyi büyük ölçüde memnuniyetle karşıladı ve piyasa gözlemcileri lansmana yaklaşan günlerde önemli bir fiyat artışı bekliyorlar. Mevcut durumda, Polygon’un (MATIC) fiyatı son yedi gündeki %13,4’lük düşüşün aksine son 24 saatte %3,6’lık düşüşle 1,21 dolardan işlem görüyor.

Cosmos fiyatında yükseliş bekleniyor

Cosmos (ATOM) fiyatı, sürekli bir yükseliş hareketine yol açabilecek tamamlanmış bir düzeltmenin işaretlerini gösteriyor. Reddedilmeye rağmen, haftalık RSI yükseliş gösteriyor. Düşen bir direnç çizgisinden çıktı ve 50’nin üzerindedir. Bunların ikisi de yükseliş işaretleri olarak kabul ediliyor. Bir kırılma meydana gelirse analistlere göre ATOM fiyatı ortalama 22 dolar fiyatla bir sonraki dirence yükselebilir. Ancak bunu başaramazsa ATOM fiyatı 8.60 dolar destek alanına düşebilir.

Analistlere göre dalganın sona ermesi için en olası seviye 11,95 – 12 dolar arasında olacaktır. Bu destek birleşimi, 0,5 Fib düzeltme destek seviyesi ve A:C dalgalarına 1:1 oran vererek oluşturulur. Yani, düzeltme tamamlanmış olabilir. Bu durumda bu altcoin fiyatının 15,45 doların üzerine çıkması ve 22 dolara doğru gitmesi beklenebilir.

Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!

Düzeltmeler genellikle 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde veya üzerinde sona erdiğinden, 11,12 doların altında bir kapanış, yükseliş sayısını riske atabilir. Ek olarak, 8,43 dolarlık minimum fiyatın altına düşüş, uzun vadeli yükseliş eğilimi gösteren Cosmos fiyat tahminini kesinlikle geçersiz kılar ve bu altcoin fiyatını 5 dolara doğru gönderebilir.

Sonuç olarak, Mart ayı için en olası Cosmos fiyat tahmini, yılın en yüksek seviyesi olan 15.45 dolara doğru bir artış ve 20 dolara doğru olası bir kırılmadır. Öte yandan, 11,12 doların altında bir kapanış bu rakamı riske atabilir. Ardından, potansiyel olarak 8,43 dolara düşüşe neden olabilir.

Önemli olan Ethereum fiyat yapısı seviyeleri

Etheruem fiyatı, Pazartesi gününün en yüksek ve en düşük seviyelerinin altında/üstünde kalan likiditeyi topladı. Her iki taraftaki haftalık hedefe ulaşıldığından, yatırımcıların temkinli olması ve sırasıyla 1.635.11 dolar ve 1.604.75 dolarda bulunan haftalık ve Mart açılışlarını yakından takip etmesi gerekiyor.

Bu seviyelerden herhangi birinden bir sıçrama, aylık direnç seviyesinin 1.677 doları aşmasında kilit rol oynayabilir. Bu seviye kırıldığında, 16 ve 21 Şubat arasında oluşan yüksek seviyelerin üzerinde duran bir satın alma-durdurma likiditesi var. Bu seviyenin ötesinde, ivme Ethereum fiyatını kolayca 2.021 dolara itebilir.

Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!

Toplamda, bu hareket piyasa katılımcıları için %22’lik bir kazanç oluşturacak ve muhtemelen ETH için yukarı yönlü hareketin sınırlandığı yer.

Synthetix, Ethereum’un hamlelerinin habercisi

Twitter’da ColdBloodedShiller adlı bir analist, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) tokeni Synthetix (SNX) ve Ethereum arasındaki benzerliklerden bahseden bir tablo yayınladı. Bu tweet’te, SNX fiyatının şu anda Ethereum fiyatının yaşadıklarına benzeyen iki önemli yönünü sergiliyor.

Düşüş eğilimi geliştiren sıkı bir konsolidasyon, üç gün boyunca %5’lik bir gerilemeyle sonuçlandı. Bu düzeltmeyi kısa süre sonra, SNX fiyatını haftada yaklaşık %17 artıran satın alma baskısındaki artış izledi.

Ethereum fiyatı benzer bir model gösteriyor, ancak hala konsolidasyon ve düşüş eğilimi geliştirme aşamasındadır. Geri çekilme, erken satın alma ve toparlanma ile dağılırsa, ETH’nin SNX’in yolunu takip etme ihtimalini artıracaktır. Tarih tekerrür ederse, Ethereum fiyatı %17 artabilir ve bu da ETH’yi kabaca 1.900 dolara çıkarır.

Kilit seviye altcoin için önemli rol oynayacak

Shiba Inu’yu potansiyel olarak yeni zirvelere taşıyabilecek faktörlerden biri Shiba Inu ile entegre olacak yeni bir blockchain ağı olan Shibarium’un piyasaya sürülmesidir. Shiba Inu ve tüm işlevleri için temel yapıyı sağlayan Ethereum blockchain’in üzerine inşa edilmiş bir “Katman-2” blockchain olarak inşa ediliyor.

Voxel X Network, Twitter’da Shytoshi Kusama’nın tüm projeleri içeren merkezi olmayan bir Shibarium vizyonunu benimsediğini duyurdu. Tweet ayrıca, Voxel X ve listelenen ortaklarından 75’in üzerinde aktif olarak Shibarium’u tanıtacağını belirtiyor. SHIB topluluğundan gelen bu haber, kripto para yatırımcıları arasında yeni bir heyecan uyandırıyor ve Mart ayında sağlam bir boğa koşusu için zemin hazırlıyor.

Tahmin: Binance'deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!

Haftalık destek seviyesi olan 0,00001191 dolardaki keskin düşüşe rağmen, SHIB’nin fiyatı destek seviyesinden %23,6 Fib seviyesinin üzerine çıkarken yükseliş sinyalleri veriyor. Yatırımcılar şimdi SHIB fiyat grafiğinde kısa vadeli bir yükseliş hedefi belirlemek için 0,000013 dolarlık acil direncin üzerinde bir kırılma bekliyor.

Bu yazı yazılırken, SHIB’nin fiyatı son 24 saatte %3,4 düşüşle 0,00001202 dolardan işlem görüyor. 4 saatlik fiyat tablosuna bakıldığında, SHIB fiyatı, işlem hacminde bir artışa tanık olduğu için EMA-20 trend çizgisinin üzerinde işlem yapmaya hazırlanıyor. 0,000013 doların üzerinde bir kırılma, tokeni 0,000014 dolarlık kritik bir fiyata itecek ve bunun üzerinde bu altcoin fiyatı, Bollinger bandının 0,000016 dolarlık üst sınırına doğru ilerleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tahmin: Binance’deki Bu 5 Altcoin Büyük Dalga Görebilir!