MATIC, DOGE, BNB ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
375 görüntülenme
MATIC, DOGE, BNB ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

MATIC, DOGE ve bu 6 coin toparlanmaya çalışıyor, ancak genel dirençte satış, yükseliş ivmesini baskılamaya devam edebilir. Kriptokoin.com olarak belirlenen al-sat stratejilerini sizler için derledik.

Kısa vadede şüpheci davranıyorlar

Bitcoin ve ABD hisse senedi piyasaları haftaya olumlu başlamaya çalışıyor, ancak bazı analistler piyasaların kısa vadeli beklentileri konusunda şüphecidir. Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone’a göre, Bitcoin 25.000 dolarda önemli bir dirençle karşılaşacak. McGlone, ‘al ve tut tiplerinin üstünlük kazanmasının biraz zaman alabileceğine’ inanıyor.

Ayrıca, 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip benzersiz varlıklar olan Bitcoin balinaları da kripto pazarlarındaki toparlanmaya ikna olmamış gibi görünüyor. Glassnode’a göre Bitcoin balina sayıları Şubat 2021’de 2.161 olan zirvenin oldukça altında olan 1.663’e düştü.

Herhangi bir piyasada dibi yakalamak zordur. Bu nedenle traderlar, düşüş trendinin sona erdiğine ve bir temel modelin başladığına inandıklarında bir portföy oluşturmaya çalışmalıdır.

Tüm miktarı tek seferde satın almak yerine, kademeli olarak bir portföy oluşturabilirler ve varlık ivme kazanıp yükselmeden önce alımları bitirmeyi hedefleyebilirler.

MATIC, DOGE, BNB ve 5 Coin için belirtilen stratejiler

SPX

S&P 500 (SPX) endeksi, 17 Şubat’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamanın veya EMA’nın (4.046) altına düşerek satışları yoğunlaştırdı ve fiyatı yükseliş trendi çizgisine çekti. Ayılar 24 Şubat’ta fiyatı yükseliş trendi çizgisinin altına çekse de, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, düşük seviyeler alımları cezbetti. Bu, endeksin yükseliş trendi çizgisinin yakınında kapanmasına yardımcı oldu.

27 Şubat şamdanındaki uzun fitilden görüldüğü gibi, ayılar 20 günlük EMA yakınlarındaki herhangi bir rahatlama rallisinde muhtemelen satış yapacağından, boğalar zorlu bir görevle karşı karşıya kalabilir. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, bu, duyarlılığın negatif olduğunu ve traderların küçük rallilerde satış yaptığını gösterecek. Yükseliş trendi çizgisinin altında bir kapanış, 3.764’e olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Boğalar durumu kurtarmak istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu yaparlarsa, yükseliş trendi çizgisinin altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösterecek. Endeks daha sonra 4.200 genel direncine doğru bir toparlanma girişiminde bulunabilir.

DXY

Boğalar, 20 Şubat’ta ABD Dolar Endeksi’nde (DXY) daha güçlü bir rahatlama rallisi başlatan kama formasyonundan kırılma seviyesinin yeniden testini başarıyla savundu.

Endeks %38,2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 105,52’ye ulaştı. Bu seviye, ayıların toparlanmayı durdurma girişimini görebilir. Satıcılar tutunmak istiyorlarsa, fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürmek zorunda kalacaklar.

Öte yandan, boğalar konumlarını güçlendirmek istiyorlarsa fiyatı 105.52’nin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunu başarabilirlerse, endeks toparlanmasını %50 düzeltme seviyesi olan 106.98’e ve ardından %61.8 düzeltme seviyesi olan 108.43’e çıkarabilir.

BTC/USDT

Bitcoin, 25 Şubat’ta 22.800 dolar desteğinden toparlandı ve 26 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (23.417 dolar) üzerine çıktı. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları çektiğini gösteriyor.

Ancak ayılar kolay pes etmeyebilir. Fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar ve 50 günlük basit hareketli ortalamaya veya SMA’ya (22.433 dolar) meydan okuyacaklar. Bu seviye çökerse, BTC/USDT çifti bir sonraki ana destek olan 21.480 dolara düşebilir.

Alternatif olarak, fiyat bir kez daha 22.800 dolardan sıçrarsa, alıcıların bu seviyeyi hararetle savunduğuna işaret edecek. Bu, birkaç gün için 22.800 dolar ile 25.250 dolar arasında bir aralığa bağlı eylemi gösterebilir.

ETH/USDT

Ethereum, 25 Şubat’ta 50 günlük SMA’dan (1.587 dolar) toparlandı ve bu, boğaların bu seviyeyi hararetle savunduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA (1.626 dolar) düzleşti ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bu denge, fiyatı 1.680 doların üzerine çıkarır ve kapatırsa boğaların lehine dönecektir. ETH/USDT paritesi daha sonra 1.800 dolar direncinin üzerine çıkmaya çalışacak ve psikolojik seviye olan 2.000 dolara doğru yolculuğuna başlayacak.

Alternatif olarak, fiyat bir kez daha genel dirençten düşerse, ayıların pes etmeye istekli olmadığını gösterecektir. Bu, 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma olasılığını artırabilir. Parite daha sonra 1.460 dolara ve daha sonra 1.352 dolara düşebilir.

BNB/USDT

BNB, 24 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (307 dolar) altında kırıldı ve kapandı, ancak boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 26 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (309 dolar) itti. Bu seviye, ayıların satışlarını çekiyor.

Fiyat düşer ve 295 doların altına düşerse, satıcıların 20 günlük EMA’yı dirence çevirdiğini gösterecek. BNB/USDT çifti daha sonra 280 dolardaki kritik desteğe doğru düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü bir sıçrama bir süre için 280 ila 318 dolar arasında bir aralık oluşumuna işaret edebilir.

Kısa vadede bir sonraki trend hareketi, alıcılar fiyatı 318 doların üzerine çıkarırsa veya ayılar fiyatı 280 doların altına çekerse başlayabilir.

XRP/USDT

XRP fiyatı son birkaç haftadır 0,30 ila 0,43 dolar arasında geniş bir aralıkta dalgalanıyor. Fiyat, 23 Şubat’ta 50 günlük SMA’nın (0,39 dolar) altına düştü ve kademeli olarak 0,36 dolardaki sağlam desteğe doğru düşüyor.

20 günlük EMA (0,38 dolar) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların yakın vadede hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,36 doların altına düşerse, XRP/USDT çifti azalan kanalın destek hattına kayabilir.

Bu olumsuz görüş, fiyatın yükselmesi ve kanalın üzerine çıkması durumunda yakın vadede geçersiz olabilir. Parite daha sonra, ayıların güçlü bir savunma kurmasının beklendiği 0,42 dolar seviyesindeki genel dirence doğru bir ralli girişiminde bulunabilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA) 25 Şubat’ta 0,35 dolardan sıçradı, ancak toparlanma 50 günlük SMA’da (0,37 dolar) satışla karşı karşıya. Bu, ayıların seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor.

Hareketli ortalamalar, 20 günlük EMA’nın (0,38 dolar) 50 günlük SMA’nın altına düşmesiyle düşüş eğiliminin eşiğinde. Böyle bir hareket, ayıların yakın vadede avantaja sahip olduğunu gösterecek. 0,34 dolar ile 0,32 dolar arasındaki güçlü destek bölgesinin altında bir kırılma ve kapanış, 0,26 dolara düşüş başlatabilir.

Boğalar düşüş trendini önlemek istiyorsa, fiyatı tekrar 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. ADA/USDT çifti daha sonra 0,42-0,44 dolar direnç bölgesine tırmanabilir.

DOGE/USDT

Dogecoin 25 Şubat’ta 0,08 dolar yakınındaki güçlü destekten sıçradı, ancak toparlanma 27 Şubat’ta ayıların satış baskısıyla karşı karşıya kaldı.

Hareketli ortalamalar bir düşüş geçişini tamamladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. 0,08 dolar desteğinin altında bir kırılma ve kapanış, yakın vadede bir baş-omuz modelini tamamlayacak. DOGE/USDT çifti daha sonra 0,07 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 0,08 dolardan yükselirse, daha düşük seviyelerin bir satın alma fırsatı olarak görüldüğünü gösterecektir. Rahatlama rallisi, düşüş trendi çizgisinin yakınında satışla karşılaşabilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa parite 0,10 dolara yükselme girişiminde bulunabilir.

MATIC/USDT

Polygon (MATIC) 24 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (1,30 dolar) altına düştü ve ayılar yeniden testini 26 Şubat’ta başarıyla gerçekleştirdi. Bu, 20 günlük EMA’nın yeni çatı görevi gördüğünü gösteriyor.

Ayılar bundan sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın (1,16 dolar) altına düşürmeye çalışacak. Bu çabada başarılı olurlarsa, satış yoğunlaşabilir ve MATIC/USDT çifti 1,05 dolardaki bir sonraki güçlü desteğe düşebilir.

Alıcılar üstünlüğü yeniden kazanmak istiyorlarsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu, düşüşlerde katı alımları gösterecektir. MATIC paritesi önce 1,42 dolara tırmanabilir ve ardından 1,50 ila 1,57 dolar direnç bölgesine yükselebilir.

SOL/USDT

Solana 50 günlük SMA’ya (22,75 dolar) yakın boğalar ve ayılar arasında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Bu, boğaların seviyeyi korumaya, ayıların ise seviyeyi kırmaya ve zirveye çıkmaya çalıştığını gösterir.

Fiyat 21,41 doların altına düşerse, SOL/USDT çifti 19,68 dolardaki önemli desteğe düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kapanış satış baskısını artırabilir ve pariteyi 15 dolara düşürebilir.

Tersine fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın (23,23 dolar) üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi direnç çizgisine itecektir. Ayılar muhtemelen bu seviyeyi tüm güçleriyle savunacak, ancak alıcılar bu engeli aşarsa 39 dolara yükselmek mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 39 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 39 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Kripto para piyasası, yeni haftanın ikinci gününde de oldukça hareketli. Bu yazımızda, 39 altcoin için günlük bazda yaşanmış veya yaşanacak en son gelişmeleri aktaracağız. İşte detaylar… Bugün, 39 altcoin için önemli Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak...
Aslı Dinçer 3 hafta önce